Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikujuhid kohtusid Brüsselis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Peapiiskop Andres Põder osales 12. ja 13. detsembril Euroopa kirikujuhtide konverentsil Brüsselis.

Konverentsil käsitleti Euroopa laienemisprotsessi taustal olevaid oikumeenilise ja kultuuridevahelise dialoogi küsimusi ning euroopalike väärtuste aluseid, samuti kirikute dialoogi erinevate Euroopa poliitiliste institutsioonidega. Konverentsil osalesid Euroopa protestantlike, katoliku ja õigeusu kirikute esindajad kirikujuhtide tasemel.

Võeti vastu ühine läkitus Euroopa poliitilistele juhtidele, läkituses määratletakse Euroopa kirikute hoiakud jätkuvas Euroopa integratsiooni protsessis. Peapiiskopi sõnul väljendas konverents selgelt Euroopa kristliku enamiku seisukohti Euroopa Liidu põhiseadusliku leppe vastuvõtmise ja ELi poolt 2008. a kavandatava teema-aasta «Kultuuride dialoog» suhtes.

Konverentsi korraldajaks oli Euroopa Kirikute Konverentsi kiriku ja ühiskonna komisjon. Aastal 1959 asutatud Euroopa Kirikute Konverents on oikumeeniline organisatsioon, mis ühendab 125 õigeusu, protestantlikku ja vana-katoliku kirikut ning 43 assotsieerunud liiget kogu Euroopast. EKK tegeleb nii teoloogilise dialoogi edendamisega eri konfessioonide ja eri religioonide vahel kui ka tänapäeva ühiskonna ees seisvate sotsiaalsete ning poliitiliste küsimuste lahendamisega. EKK kiriku ja ühiskonna komisjon, mille keskus asub Brüsselis, teeb tihedat koostööd Euroopa Liidu asutustega.

Indrek Vaino