Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikumuusika liit tähistab 25. aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Liidu markKirikumuusika liit kutsub muusikasõpru laupäeval, 13. oktoobril Tallinna toomkirikusse tähistama liidu 25. aastapäeva. Kontsertjumalateenistus algab kell 16.

Et kiriku muusikaelu koordineerida ja süstemaatiliselt arendada, vajatakse ühtset organisatsiooni. Selleks asutati 1931. a. E.E.L.K. Kirikumuusika Sekretariaat. Praegune EELK Kirikumuusika Liit, mis asutati 15. juunil 1993, on selle järglane.
25 aastat on pikk aeg ja toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru ütleb, et aastapäeva tähistav liit on kogenud ja kompetentne ning aitab kaasa ka uue lauluraamatu koostamisele. Õpetaja meenutab maestro Roman Toi sõnu, et jumalateenistuses toimub dialoog oreli ja altari vahel. Kontsertjumalateenistusel teenivad assessor praost Marko Tiitus ja õpetaja Arho Tuhkru, laulab koorijuhtide ja organistide segakoor KOSK, mida juhatab Riho Ridbeck. Orelit mängib Kadri Ploompuu. Kõlab vaimulik koorimuusika Eestist ja mitmelt poolt Euroopast ning Saksa orelimuusika. Kontserdist on oodatud osa saama kõik kirikumuusikahuvilised, sissepääs on vaba.
Jumalateenistusele tulija võiks võtta aega, sest pühakotta on üles pandud näitus liidu ajaloost, aga osta saab ka mitmesuguseid trükiseid. Soovijad saavad osta ka kirikumuusika liidu tähtpäevale pühendatud marki (fotol). Liidu juhatuse esimees Tuuliki Jürjo ütleb, et eestlaste seas on „Minu margi“ idee väga populaarne ja sellest sündis ka kirikumuusika liidu mark. Margi teostus on samuti Tuulikilt. Mark on käibel Eesti-siseselt. Kes aga Tallinna kontsertjumalateenistusele ei jõua, ei jää näitusest ega trükistest ilma, sest need on väljas kuu lõpus Tartus toimuval kirikumuusikute konverentsil.
Rita Puidet