Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus võttis vastu uue õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Praost Jaan Tammsalu (vasakult), Tomi Kallanne ja peapiiskop Urmas Viilma pärast jumalateenistust. Foto peapiiskop Urmas Viilma FB-lehelt.

Soome Püha Peetruse koguduse uus vaimulik on Tomi Kallanne.

Kaks aastat tagasi Kuopio toomkirikus õpetajaks pühitsetud Tomi Kallanne ei ole Tallinnas tegutsevale kogudusele võõras. Vaimuliku varasemad Eesti külastused ja tema kaitstud magistritöö päädis läinud pühapäeval sellega, et peapiiskop Urmas Viilma, praost Jaan Tammsalu ja Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson õnnistasid ta tööle Tallinna Soome kogudusse.

Septembris 2020 lõpetas Kallanne Soomes ülikooliõpingud ja kaitses magistritöö „Ingerisoomest välissoomlasteni – Tallinna ingerisoome koguduse sünd ja tegevus aastatel 1989–1998“. Kaks aastat tagasi usupuhastuspühal oli ta seatud Kuopio toomkirikus õpetajaks. Ka on ta teeninud kaplanina Lappeenranta ülikoolis.

Tomi Kallanne ütleb, et on ingerisoomlaste ja nende looga tuttavaks saanud Tallinna Soome koguduse kaudu ning koguduseliikmete elusaatused on tema jaoks põnevad ja liigutavad. Teda huvitab ka 20. sajandi suurte muutuste keskel vähemusse jäänud rahvaste ajalugu. Tomi Kallanne ei ela Tallinnas esimest korda, aga kogu tema elu koos abikaasaga on nüüd Eestis. Ta jätkab eesti keele õpinguid, et koostöö Eesti partneritega oleks sujuvam. Kohanemisel on abiks olnud töökaaslased ja koguduseliikmed, rõhutab ta.