Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogutakse toetust võitluseks aidsi vastu

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

1. detsembril on ülemaailmne aidsi vastu võitlemise päev ja sel puhul on kell 19 Tallinna Kaarli kirikus kontsert.
Kontsert on tasuta, kuid võimalik on annetusega toetada võitlust aidsi vastu. Kontserdil esinevad muusikud esindavad eri muusikastiile: kuulda saab klassikalist muusikat, koorilaulu, estraadi jm. Esinevad sopran Aile Asszonyi, Lenna Kuurmaa, Heldur-Harry Põlda, Mikk Saar, Siiri Sisask, külalisena Dwight West USAst, Estonia Seltsi Segakoor, XXI Sajandi Orkester, dirigent Erki Pehk.
Aidsi mõiste võeti kasutusele 1981. aastal, kui paljud seni terved Ameerika homoseksuaalsed mehed hakkasid haigestuma harvaesinevatesse nakkushaigustesse.
Esimene ülemaailmne aidsi vastu võitlemise päev leidis Maailma Tervishoiuorganisatsiooni algatusel aset 1. detsembril 1988 ja kandis sõnumit «Ühinenud maailm AIDSi vastu» (A World united against AIDS).  
Päeva eesmärk on pöörata kogu maailma tähelepanu immuunsuspuudulikkuse levikut takistavale ennetustööle ning olla solidaarne inimestega, kes on viiruse kandjad või haigestunud aidsi.
Eestis avastati esimene HIVsse nakatunud inimene 1988. aastal. Eelmise aasta seisuga on Eestis registreeritud 6860 HIV nakkuse kandjat, mis on poolsada inimest rohkem kui on Põlva linnas elanikke.
Alates 1983. aastast tähistatakse mai kolmandal pühapäeval rahvusvahelist aidsiohvrite mälestuspäeva, Eestis tehakse seda regulaarselt alates 1993. aastast.
Paljude HIV ja aidsi vastu võitlevate organisatsioonide sümboolikal kasutatakse punast linti (fotol), mis algselt oli narkootikumide vastase võitluse sümbol. Pärast laulja ja laulukirjutaja Paul Jabara surma aidsi loodi tema mälestuseks 1993. aastal Punase Lindi Fond ja sümboli kasutus laienes.

EK