Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kohtusid sõpruskoguduste lastetöö tegijad

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Kahel päeval, 18. ja 19. veebruaril arutasid Tallinnas paremaid koostöövõimalusi ja planeerisid tulevikku Eesti ja Soome kiriku sõpruskoguduste laste- ja noortetöö tegijad.
Et sõpruskoguduste kontaktid piirduvad tavaliselt ainult vaimulike ja koguduste täiskasvanud liikmetega, siis otsustati möödunud aastal Kerava koguduses, et kokku võiksid tulla ka lastetöö tegijad. Nii kohtusidki Tallinnas 14 sõpruskoguduse esindajad Soomest ja Eestist, et õppida teineteist paremini tundma ja vahetada kogemusi.
Avamisel kõnelesid Laste- ja Noorsootöö Ühenduse juhatuse esimees Jaan Tammsalu ning Soome Kiriku Koguduste Lastetöö Keskuse esimees Kalevi Virtanen. Mõlemale poolele huvi pakkuva ettekande «Kultuurierinevused argipäevas. Eesti ja Soome» tegi Kulle Raig, Soome Eesti-seltside Liidu peasekretär.
Laste- ja Noorsootöö Ühenduse lastetöö juhi Lia Kaljuste sõnul said kohtumiselt kasulikke kogemusi nii eestlased kui ka soomlased. Kui meil on põhjanaabritelt õppida nende lastetöö head üldkiriklikku organiseeritust, siis meilt said soomlased kasulikku nõu, kuidas näiteks laagreid või kokkutulekuid organiseerida. Lia Kaljuste jäi kahepäevase kohtumisega väga rahule: «Oli väga vajalik saada kokku ja kuulda, kuidas teised midagi teevad.»
Kiidusõnu võib öelda Kõpu kogudusele, kus paariks järgmiseks aastaks Kerava sõpruskogudusega lastetöö arendamiseks täpne plaan on koostatud. Hea koostöö on ka Tarvastu ja Halika koguduse vahel.
Märgiks sellest, et EELKs laste- ja noortetööd väärtustatakse, oli peapiiskop Andres Põderi ja abikaasa Marje Põderi osalemine ja peapiiskopi sisukas kõne sõpruskoguduste kohtumise pidulikul õhtusöögil.
Tiiu Pikkur