Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kolga-Jaanis õnnistati kolletamispäeval pink palveränduritele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Esimesena võtsid palveränduri pingil istet Vello Salo ning tema vend Arvo Vaher ja õde Eevi Salm. Sirje Semm

Isa Vello Salo õnnistas oma sünnikodust Lalsist 8 km kaugusel Kolga-Jaanis pastoraadi kõrval endanimelise pingi-palvetooli.

Talitusest olid osa saama tulnud Pirita kloostri õed ja sõbrad, kohaliku kooli ja koguduse rahvas, Vello Salo lähedased. Tammepuust pink valmis kohaliku mehe Kalju Nurme ehitus- ja puidufirmas OÜ Nurmberg Ehitus.
Hovard Nurme, Kolga-Jaani koguduse endine juhatuse esimees, kes aitas hommikul pinki paigale seada, ütles, et nende perele on see töö väga oluline olnud. «Minu isa Kalju oli Vello Salo (siis küll veel Endel Vaher) klassivend Lalsi koolis ja nüüd tegi minu poeg, kes kannab oma vanaisa Kalju nime, sellise põlvkondi ühendava töö.»
Pink ei sattunud Kolga-Jaani juhuslikult. See on Lagle Pareki ja tema mõttekaaslaste – Pirita kloostri sõprade – eestvedamisel teoks tehtav kultuurilooliste vahepeatustega palverännutee mahamärkimine Piritalt Vana-Vastseliina. «Loodame, et tulevikus on sel teel rändajaid rohkesti, olgu siis jala, ratastel või ratsa, ja kõigi hing laulab …» kirjutavad nad kodulehel www.palverand.ee.
Kolga-Jaanis avatud Vello Salo nimeline pink, mis on varustatud ka Viivi Luige kirjutatud tekstiga, on palverännuteel neljas. Esimene pink pandi Harjumaale Ihasallu, kus püha Birgitta end imet tehes ilmutas. Teine sai Põlvamaale Janukjärve äärde ja kolmas on Esna lähedal Kodasemas, kus enne II maailmasõda paiknes katoliku keskus.
Koduleht tutvustab Kodasemaga seotud, Luksemburgis sündinud jesuiidipaatrit Heinrich (Henri) Werlingit, kes pärast Siberi vangilaagrist vabanemist naasis Kodasemale ja elas seal kuni surmani 1961. Kodasema majas käib remont, teine korrus on valmis ning palverändur saab seal puhata ja ööbida. Kolga-Jaani koguduse õpetaja Peeter Partsi sõnul on nendegi pastoraadis võimalik öömaja küsida.
Kolletamispäev tähistab talve saabumist loodusesse. Palverännak on uskuja teekond pühasse paika, teekond Jumala armuni, iseenda leidmise teekond. Ja seda alustada pole kunagi hilja.
Sirje Semm