Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kõneldi koguduse majandamisest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lääne_sin-038
Sinodikoosoleku vaheajal on kantsler Andrus Mõttus (vasakult) vestlushoos õpetajate Kristo Hüdsi ja Leevi Reinaruga. Illimar Toomet

Lääne praostkonna sinodisaadikud kogunesid 27. septembril Mihklis.

Formaalselt oli selle põhjuseks vajadus võtta vastu 2020. a eelarve. Ligi veerandi praostkonna tuludest moodustab Schmalkaldeni (Kurhessen-Waldecki maakirik) sõpruspraostkonna toetus, mille toel antakse välja praostkonna aastakirja. Samuti hüvitatakse kogudustele sõidukulu praostkonna konverentsidele, need toimuvad regulaarselt, 7–8 korral aastas. Kuna eelarve tulud-kulud on alati samas suurusjärgus ning olulisi muutusi ette näha ei ole, kavatsetakse edaspidi võtta järgmise aasta eelarve vastu kevadsinodil.
Sinodi peaettekande pidas kantsler Andrus Mõttus, kellelt oodati arutlust kiriku tulevikuplaanide üle. Teatud – aga mitte oodatud – moel kantsler sellest ka kõneles. Osutades oma ametis aeg-ajalt ette tulevale nädala(te)pikkusele koosolekute rallile, kus hommikust õhtuni muudkui istutakse ja arutatakse, pühendus ta oma kõnes hoopis sisulisele tööle – meie ülesandele teha inimesi Jeesuse jüngriteks, kutsuda neid kirikusse ja juhatada nad ristimisele. See ei ole mitte ainult vaimulike, vaid ka koguduseliikme ülesanne. Igavikulises plaanis on see hingede elu ja surma küsimus. Sellepärast tuleks ka koguduse majandamisel küsida iga kulutuse kohta, kas ja kuidas toob see kirikusse uusi inimesi.
Lääne praostkonna järgmise aasta laulupäev toimub Ridalas, kui sealne kogudus tähistab 22.–26. juulil toimuvate üritustega oma esmamainimise 800. aastapäeva.
Illimar Toomet,
Lääne praostkonna sekretär