Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Konsistoorium pidas nõu

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

 Kirikuvalitsuse liikmed pidasid läinud nädalal Viinistus väljasõiduistungi.
Peapiiskop Andres Põder (fotol) selgitas Eesti Kirikule, et väljasõidu ideeks oli väljuda rutiinsest töökeskkonnast kirikuvalitsuse ruumes Toompeal, et Eestimaa looduskaunis kohas Viinistus keskenduda aktuaalsetele teemadele meie kiriku elus.
Kirikupea sõnul oli üheks oluliseks märksõnaks kiriku arengukava. Selle kiriku visiooni kujundava dokumendi luubi alla võtmist ajendas asjaolu, et sügisesel kirikukogu istungjärgul plaanitakse arengukava muudatusettepanekud menetlusse võtta.
Väljasõidu teisel päeval ühines seltskonnaga sama teema arutamiseks EELK arengukava koostamise projekti juht Juhani Jaeger.
Peale arengustrateegia planeerimise käsitleti teemasid, mis kirikuvalitsuse hinnangul nõuavad sekkumist ja lahendust. Peatuti vaimulike ettevalmistuse ning usuteaduse instituudi ja pastoraal­seminari arenguga seonduval.
Teise teemaploki moodustasid küsimused teenistussuhetest, keskkassast ja vaimulikele palga maksmisest.
Kolmandaks käsitleti mõistete kogudus, praostkond ja piiskopkond kaudu kiriku haldussuutlikkust. Omaette aeg reserveeriti üldkirikliku struktuuri temaatikale. Peapiiskopi sõnul oli pikalt juttu EELK koguduste erinevusest: «Ühel pool on suured kogudused, kellega pole mingit probleemi, aga teisel pool on kogudused, kes on tõeliselt olla-või-mitte-olla piiril.»
Põder rõhutas, et kuna tegemist oli nõupidava tööfaasiga, oleks ennatlik konkreetseid tulemusi välja tuua, kinnitades samas, et kirikupeana on tal põhjust rahuloluks: «Kõigis teemaplokkides sõnastati strateegilisi otsuseid; otsustati, milliste teemadega ja kuidas edasi tegelda; jagati omavahel ülesandeid jne.»
Seega polnud kaks päeva Viinistul peapiiskopi sõnul mingil juhul spekulatiivne ajaraisk, vaid nõupidamine, kus seati sihte ja jagati ülesandeid.
Liina Raudvassar