Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Konsistooriumi aprillikuu istungilt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kinnitati EELK Konsistooriumi uus kantselei põhimäärus ja kantselei struktuur ning teenistujate koosseis (leitavad EELK kodulehe sisevõrgust). Loodavas arenguosakonnas nähakse ette ka avalike suhete spetsialisti ametikoht. Kokku on uue struktuuri kohaselt konsistooriumi kantseleis ette nähtud 13 koha täitmine.
Tühistati konsistooriumi määrus 7. veebruarist 2006 nr 3-M/35 EELK Konsistooriumi kantselei põhimääruse ja koosseisu kinnitamise kohta (KT 2006, 1, 3).
Tunnistati kehtetuks EELK Konsistooriumi 9. novembri 1993 määrusega nr 8-M/210 kinnitatud usuteaduse üliõpilaste kogudusepraktika läbiviimise ja arvestamise kord.
Kehtestati EELK vaimuliku surmast teatamise, matuse korraldamise ja läbiviimise ning mälestamise kord (leitav sisevõrgust).
Anti luba sihtasutuse Paide Püha Risti Kirik asutamiseks.
Järvakandi Peetri koguduse taotluse alusel otsustati kogudus ümber nimetada EELK Järvakandi Pauluse koguduseks.
Praost Veiko Vihuri vabastati EELK esindaja ülesannetest Porvoo kontaktgrupis ja nimetati uueks esindajaks õpetaja Tauno Teder.
EELK XXVIII kirikukogu liikmeteks kinnitati vaimulike konverentsi poolt Thomas-Andreas Põder ja Randar Tasmuth ning asendusliikmeteks Hedi Vilumaa ja Vello Salum; Lääne praostkonna poolt abipraost Leevi Reinaru, õp Illimar Toomet ja Tiina Võsu ning asendusliikmeteks õp Ants Leedjärv, õp Lembit Tammsalu ja Meelis Malk; Lääne-Harju praostkonna poolt õp Annika Laats, õp Mihkel Kukk ja Raivo Erm ning asendusliikmeks Janika Aigro.
Urmas Orase avalduse alusel vabastatakse ta seoses täiskoormusega tööga Tartu linna hooldekodus Äksi koguduse teenimisest ja määratakse Tartu praostkonna vikaarõpetajaks alates 1. oktoobrist. Äksi koguduse õpetaja ametikoht kuulutatakse vakantseks alates 1. oktoobrist, avalduste esitamise tähtajaks 1. juuni.
Rõuge koguduse õpetajaks kinnitati alates 12. aprillist Mait Mölder, kes seni teenis Pindi kogudust. Pindi kogudust määrati samast kuupäevast hooldama Võru praostkonna vikaarõpetaja Argo Olesk, kes teenis varem kogudusi Hiiumaal, aga on asunud nüüd elama Võrumaale.

EK