Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Konsistooriumi otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

6. novembril Tallinnas konsistooriumi istungil kinnitati Urmas Paju Võnnu koguduse õpetajaks alates 6. novembrist. Seoses asumisega E.E.L.K. teenistusse kustutati õpetaja Meelis Rosma EELK vaimulike nimekirjast alates 9. novembrist. Ahto Mäe vabastati Simuna koguduse hooldajaõpetaja ülesannetest alates 6. novembrist  ja samast kuupäevast määrati Tauno Toompuu Simuna koguduse hooldajaõpetajaks.
Kinnitati ka Soome Kiriku Välisabi poolt 2008. aastal rahastatavate projektide loetelu. Toetatavaid projekte on ühtekokku 16: 11 lühiajalist ja 5 pikaajalist. Enim on toetatud Laste- ja Noorsootöö Ühenduse, Usuteaduse Instituudi ja Kirikumuusika Liidu projekte.
Konsistoorium võttis vastu otsuse EELK vaimulike teenistussuhete reguleerimise osas. EELK kirikuseadustiku § 96 alusel otsustati sõlmida preestri ja piiskopi teenistuslepingud ja vastavad teenistuslepingu lisad vaimulikega, kes täidavad praosti, assessori, piiskopi ja peapiiskopi teenistusülesandeid. Otsuse kohaselt jõustuvad teenistuslepingud 1. jaanuaril 2008.
EK