Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kool südame ja mõistusega

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Märksõnad:  / Number:  /

Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar on riiklikult akrediteeritud rakenduslik erakõrgkool, kus kolme aastaga saab omandada bakalaureusekraadi teoloogia ja misjoni erialal. 

Kool rajati 1994. aastal ja on avatud oikumeenilise mõtteviisiga. Praegu õpib koolis 60 tudengit erinevatest konfessioonidest.

Meie moto on „Südame ja mõistusega“, sest soovime pakkuda haridust, mis on praktiline ja suunatud nii Jumala kui inimeste teenimisele lähtudes kiriku ja ühiskonna vajadustest ning toetades vaimulikku kujunemist õpiprotsessi käigus. 

Seminar on enam kui piiblikool või kutsekool. Siin tuleb akadeemiliselt rinda pista elu keeruliste küsimustega, püüda mõelda kaugemale Piibli lemmiktekstidest, levinud kristlikest loosungitest või harjumuspärastest mõttevormidest. Me lähtume pühakirjast ja usutunnistusest, toetudes lisaks traditsioonile, kogemusele ja mõistusele ning püüame seeläbi mõista ja analüüsida ka tänapäeval aktuaalseid teemasid.

Akadeemilise poole kõrval on oluline praktiline teenimine. Üliõpilased osalevad uurimistöö ja praktikate raames kristlikus töös noorte ja kodututega, meedias, kirikutes, rehabilitatsiooni- ja lastetöös ning muudes organisatsioonides üle Eesti. 

Meie kooli südames on misjon ning soovime, et suudaksime Jumala mõju viia erinevatesse valdkondadesse ning ulatuda seejuures ka üle Eesti piiri. Näeme oma sihtgrupina ja haridusliku misjonipõlluna Baltikumi ja Põhjamaade piirkonda laiemalt. 

Teeme koostööd erinevate teoloogiliste koolidega Euroopas ja USAs. Kuna pakume rahvusvahelist õpikeskkonda, siis saab lisaks eesti keelele õppida ka vene ja inglise keeles. Tänu sünkroontõlkele saavad üliõpilased loengutes osaleda üheaegselt, kuulates tõlget kõrvaklappidest. Paljude jaoks on see unikaalne ja rikastav kogemus puutuda kokku kristlastega Venemaalt, Lätist, Ukrainast, Soomest ja mujalt.  

Seminari õppejõud on oma ala spetsialistid ja tuntud kristlikud töötegijad. Näiteks rektor dr Külli Tõniste on piibli ja teoloogia õppejõud, misjonär, teoloogiliste raamatute autor ja juhib koos abikaasast kirikuloo õppejõu Douglas Childressiga Tallinna Metodisti Kiriku ingliskeelset tööharu.

Mag Hindrek Taavet Taimla on misjoniteoloogia õppejõud, religiooniõpetaja keskkooli õpilastele, iganädalaste meeste palvushommikute eestvedaja, misjonär ja Reeküla koguduse õpetaja. 

Dr Meeli Tankler on praktilise teoloogia õppejõud, seminari eelmine rektor. Ta on Pärnu Agape koguduses ilmikjutlustaja, piiblitundide andja, koorijuht ja organist, nõustaja-hingehoidja ja mitme raamatu autor.

Jumala kutsumine on iga tudengi jaoks väga isiklik ja eriline. Toetame oma üliõpilasi nende andide avastamisel ja uute oskuste arendamisel. Kooli on tänaseks lõpetanud 276 tudengit, kellest enamik on aktiivsed kristlikus töös. 

Vilistlane Alur Õunpuu (EKNK piiskop) ütles, et tuli õppima selleks, et omandada teadmisi igapäevaseks vaimulikuks tööks. Kolme aasta jooksul avardas Jumal tema mõtlemist ja arusaamu elust üldiselt. 

Vilistlane ja praegune EMKTSi õppejõud Allan Kroll kommenteeris, et seminaris omandatud laiapõhjaline haridus on aidanud teda teha tõhusamalt oma tööd Tallinna vanglas. Kaplani ametis on olnud suureks abiks psühholoogia ja pedagoogika kursused.

Kui algusaastatel toetus EMKTS põhiliselt välisõppejõududele Ameerikast, siis nüüd, 27 aastat hiljem, on meie koolil juba viis oma vilistlasest õppejõudu. Need, kes siin õppinud, jäävad kooli jaoks alati omadeks. Vilistlased hindavad õpingute ajal loodud suhteid. 

Lisaks klassiruumis kogetule on nii mõnigi vestlus või arutelu kohvipausi ajal kaastudengite ja õppejõududega või palveaeg kabelis andnud tõuke suuremateks muutusteks kellegi elus. Seminar annab võimaluse leida oma ellu juurde kaaskristlasi, kelle abil kasvada ja mitmekesistada oma mõtteviisi ning viia oma kristlik töö uuele tasandile uute ideede ja kontaktide kaudu, mis koolist kaasa tulevad. 

EMKTS ootab õppima igas vanuses inimesi, kes kogevad soovi oma usku paremini mõista ja tunnevad kutsumust kristlikus töös kaasa aidata. EMKTS pakub õppimisvõimalust nii klassiruumis kui ka reaalajas virtuaal-

õppes. Õppetöö toimub neljal päeval kuus, lisaks kodus tehtav iseseisev töö. Alati võib küsida ka vabakuulamise kohta või valida huvipakkuvaid aineid. 

Külli Tõniste

Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilise Seminari rektor