Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kõpu kiriku remonti toetatakse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

kopu_kiviaed2016Kõpu Peetri kogudusel on käed-jalad tööd täis – juuni alguses on määratud PRIA-lt kiviaia taastamise toetus.

Viljandi-Pärnu maantee ääres asuv kirik koos kirikuaiaga (fotol) piirneb põldudega ja moodustab traditsioonilise külapildi, mida säilitada. Kiviaed taastatakse kirikupargi põhiprojekti osana ning seda on võimalik teha esialgu pooles ulatuses. Teeäärse aia taastamine jääb ootama suurt Kõpu keskasula maantee remonti, pärast seda on võimalik korrastada kogu kirikuesine.
Kohalik Rohelise Jõemaa LEADERi grupp on juuli algul esitanud PRIA-le kinnitamiseks kaks koguduse projekti: «Rõdusaali ja IT-vahendid kogukonnatöö heaks» (toetus 90%) ning «Kõpu kiriku pikihoone fassaadi hooldusremont» (toetus 60%).
Kokku esitati 57 taotlust, millest täieliku või osalise rahastusettepaneku sai 22, nende hulgast seega kahel juhul Kõpu kogudus.
Kinnituse järel loodame rõdusaali projektiga alustada septembris. Projekti raames korrastatakse kiriku orelirõdu ja trepikojad, orelirõdule sisustatakse loengkontsertide jm ürituste tarvis saal; lisaks soetatakse IT-, esitlus- jm tehnikat. Tööd tehakse vabatahtlike abiga, kes tulevad nii Kõpust kui Kerava sõpruskogudusest Soomest.
Suur rõõm on 2017. a planeeritava kiriku välisfassaadi hooldusremondi üle, mille järel peaks Kõpu kirikust saama pilkupüüdev hoone. Lõpuks võiks teostuda unistus, et terve kirik on remonditud ja ühtlaselt värvitud.
Ees seisab aga suur töö omafinantseeringu leidmisel, sest muutunud reeglite järgi ei toetata kogudust enam rohkem kui 60%ga tööde kogumaksumusest. Väljakutsele läheme aga julgelt ja lootusrikkalt vastu.
Hedi Vilumaa,
Kõpu koguduse õpetaja