Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristel Neitsov meenutab retki kogudusest kogudusse

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

  Kristel Neitsov (36), kes on õnnestunud mitmes ametis, nimetab enda jaoks huvitavamaks tööd ajakirjanikuna.
Naisena, kel selg sirge ja mõtted selged, tunnevad Kristelit paljud. Eesti Kiriku lugejaskond on saanud tema sulejooksust osa mitmel perioodil.
Sindist pärit, muusikat ning usuteadust õppinud Kristel pakkus ennast tööle Eesti Kirikusse ning saigi võimaluse korrespondendina vahendada uudiseid kohapealt. Koostöö sujus sedavõrd, et aastatel 2003–2006 töötas Kristel täiskohaga Tartus toimetajana.
Tema sõnul on eredaid meenutusi sest ajast palju, enamik meeldivad, aga ekstra toob ta esile tööreise mööda Eestimaad. «Kui kuhugi kogudusse sõitsin lugu tegema, siis võeti Eesti Kiriku kirjutajat alati avasüli vastu,» meenutab Kristel ja tunnistab, et nood retked ei aidanud kaardistada mitte üksnes Eesti religioosset maastikku, vaid olulisel määral ka erinevaid paiku.
«Võin tagantjärele päris ausalt öelda, et see oli töökoht, kus mulle kõige enam meeldinud on,» kinnitab Kristel, kes on elus pidanud erinevaid ameteid alates kooliõpetajast kuni kantseleitöötajani.
2006. aastal päädisid õpingud Usuteaduse Instituudis, Tartu ülikooli usuteaduskonnas kaitses Kristel 2008. aastal magistridissertatsiooni. Kindlasti oleks ta tänaseni kirikulehe palgal, kui mitte Jumalal poleks teist plaani olnud. Teha tuli päris raske otsus, kaalukas sõna oli siin tütar Rebekal.
Saksamaale minekut ajendas kaks põhjust. Kui üks neist oli isiklik, siis teine on seotud õpingute jätkamisega doktorantuuris.
«Kumbki idee ei ole vilja kandnud. Kuid Jumala teed on imelised – see töö, mida praegu teen, ja see elu, mida elan, pakuvad nii palju rõõmu ja rahuldust, et ma ei ole hetkekski kahetsenud asjade käiku,» mõtiskleb Kristel avameelselt.
2007. aasta sügisel asus Kristel Kölni eesti kogudust teenima. «Regulaarseks ei saa seda nimetada, käin vastavalt vajadusele. Järgmiseks kevadeks on planeeritud minu ordinatsioon,» selgitab Kristel, kes äsja sooritas E.E.L.K. Konsistooriumi ees vaimulikueksami. Lisaks mängib Kristel Frankfurt-Goldsteini kirikus pühapäeviti orelit. Põhikohaga töötab ta aga Frankfurdi Püha Vaimu haigla infoteenistuses. Vaimuliku tööd kavatseb ta edaspidi teha lisatööna põhikoha kõrval.

Liina Raudvassar