Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Küllasõit sõpruskogudusse Korpilahti

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tudulinna Rahu koguduse liikmed käisid sõpradel külas.

Rohkem kui tosinkond aastat on sõprussidemed Soome Korpilahti kogudusega. Käiakse vastastikku külas, Korpilahti kogudus on osutanud meie kogudusele majanduslikku abi.

Hiljuti külastas grupp Tudulinna koguduse liikmeid juhatuse esinaise Raili Blumi eestvedamisel Korpilahti. Viie päeva jooksul tutvuti kiriku ja koguduse tööga, külastati ümbruskonna kauneid paiku ja kirikutegelaste kodusid.

Eriti meeldejäävaks kujunes õhtupoolik maalilisel saarel, kus toimus järveäärsete külade iga-aastane kokkutulek. Meid võõrustas saareelanikest abielupaar Aili ja Viimo Salo. Saarele sõideti peremehe valmistatud praamiga. Koduõuel ootas perenaine Aili külalisi kohvi ja küpsetistega.

Koosviibimisel lauldi kiriklikke ja isamaalisi laule, toimus viktoriin, autasustamised jne. Tervitused Tudulinna koguduse nimel andis edasi Raili Blum ning meie laulunaised Marge Pihkal ja Virve Pikhoff esitasid kaks laulu.

Vestlusringis Korpilahti õpetaja Timo Iskalaga rõhutas viimane usulise õpetuse tähtsust inimeste elu suunamisel. Eriti tähtsaks tuleb pidada tööd laste ja noortega. Rohkem tähelepanu tuleks pöörata pühapäevakoolile. Kuna Tudulinnas on pühapäevakool õpetaja puudumisel seiskunud, soovis Timo Iskala siiski leida võimaluse pühapäevakool uuesti ellu kutsuda ja osutada selleks omapoolset abi.

Õpetaja Timo Iskala ja sõprussidemete vahendaja Veikko Kirjavainen on olnud sagedased külalised Tudulinnas, meeldejääv on olnud Korpilahti kiriku segakoori kontsert Tudulinna kiriku 60. aastapäeval 1999. aastal.

Täname sõpruskoguduse rahvast südamliku vastuvõtu eest ja soovime Jumala õnnistust sidemete püsimiseks.

Elvi Kangur,
Tudulinna koguduse liige