Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laine Randjärv ütleb, et on hingelt jäänud koorijuhiks

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Riigikogu aseesimees Laine Randjärv on suvest taas aktiivselt dirigendina ametis, seekord Tallinna Jaani koguduses.

Ta ütleb, et armastab koori ja koorilauljaid. «Olen hingelt koorijuht, kasvasin selleks. Neljandast eluaastast käisin isaga kooriproovides kaasas, sealt sain pisiku eluks ajaks. Mul on olnud suur õnn õppida erakordsete inimeste käe all – Valve Lepik Tartus ja Kuno Areng Tallinnas on olnud minu juhendajad ja teenäitajad.»
1989. a lõi Laine Randjärv Tartus Tarmeko kammerkoori. «Kahjuks ei saa me igal nädalal proove teha. Oleme püüdnud tegutseda projektkoorina.»
Ta tunnistab, et hing ihkas enamat. Tallinnas kultuuriministri ametis ja nüüd riigikogus töötades on ta igatsenud oma kutsumuse järele. «Eelmisel suvel otsis Jaani kiriku segakoor uut juhendajat. Õpetaja Jaan Tammsalu tegi mulle pakkumise ja ma võtsin selle vastu.»
Õpetaja Tammsalu meenutab: «Teades, et meie segakoor vajab uut dirigenti, kurtsin muret ühele koguduseliikmele, heale koorijuhile. Tema omakorda Kuno Arengule, kellele üks hea koorijuht oli just öelnud, et tahaks oma õpitud erialal taas kätt proovida. Tuli välja, et tegemist oli Laine Randjärvega. Saime kaks väga head dirigenti, sest Laine tõi kaasa abidirigendi Merle Nisu, kes sõidab igal neljapäeval kooriproovi Põltsamaalt.»
Pool aastat on möödas. Üles on astutud kolmel korral: Rapla kirikus Enn Võrgu mälestuspäeval ja kahel teenistusel Jaani kirikus. Kevadürituste kalendris on mitmeid ülesastumisi ning planeeritud on ka iseseisev kontsert segakooriga.
Järgmine kontsert tuleb 24. märtsil palmipuudepüha jumalateenistusel, mil Jaani koguduse segakoor saab 29aastaseks. Teenistusel laulab koor E. Võrgu, C. Gounod’, J. S. Bachi, G. F. Händeli, C. Kreegi, J. Kappeli ja U. Sisaski teoseid.
Laine Randjärve enda lemmikuiks on Bach, inglise renessansiajastu heliloojad ja eesti kooriklassika. «Olen väga rahul, et niisugune võimalus mulle saadeti. Töö kooriga tasakaalustab, annab jõudu ja head tuju. Tähtis on, et inimesed tahavad proovis käia ja et on ka uusi lauljaid juurde tulnud. Merle Nisu töö eest olen väga tänulik,» on dirigent rõõmus.
Juune Holvandus