Laulupeod on alati eestlasi kokku toonud

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Johan-Kristjan Konovalov. Foto: Erakogu

Tere, head sõbrad!

On suur rõõm, et kaua oodatud kirikupäev ja vaimulik laulupidu „Rõõm üle maa“ on Viljandis lõpuks toimumas. Oleme pidanud kirikupäeva seoses koroonakriisiga mõned aastad edasi lükkama, kuid sel suvel saame viimaks selle rahvani tuua.

Nagu me teame, on laulupeod alati eestlasi kokku toonud ning pannud meid ühise häälena kõlama. Olles laulukaare all ning lauldes pühalikke laule, tõestab see meie ühtekuuluvust. Tänasel päeval on eriti oluline, et oleksime õlg õla kõrval üksteise jaoks olemas. Seda saavad nii laululaval lauljad kui ka kuulajad kõik südames tunda. Nagu ajalugu on näidanud, õhkub kooslaulmisest alati puhast siirust ja rõõmu eestlaseks olemisest.

Kirikupäev ja vaimulik laulupidu on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist ning mul on hea meel, et peole on registreerunud nii palju osalejaid. Kirikupäeva raames toimuvad lisaks laulupeole veel erinevad kontserdid, palvused, jumalateenistused ning laste- ja noortesündmused – hea võimalus tulla kogu perega ning nautida üheskoos pakutavat. Olgu see päev täidetud vaimse rõõmu ja rahuga!

Johan-Kristjan Konovalov

Viljandi linnapea