Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laulupidu tuleb ilmselt kammerlik

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Koorid lihvivad Suure-Jaanis 22. juunil vaimulikul laulupäeval ettekandele tulevaid laule.

Suure-Jaani laululavale oodatakse sel aastal kirikumuusika liidu juhatuse esimehe Tuuliki Jürjo sõnul umbes viitsada lauljat. Laulupeole oli end registreerinud 32 kollektiivi, nende seas kaks pasunakoori ja kaks koori Soomest.
Kui talvel oli esinejate nimekiri pikem, siis loobujate tõttu on see kolmandiku võrra lühenenud. Uhke oleks öelda, et kohaletulijaid on üle Eesti, kuid paraku see nii ei ole.
Kõige aktiivsemalt on reageerinud Tallinna lauljad, kuid saartelt ei ole kedagi oodata, samuti senise seisuga ka Võrust ja Haapsalust. Pärnu praostkonda esindab Vigala koor ja Valga praostkonda Otepää koor. «Meil on kammerpidu,» ütleb Jürjo.
Repertuaarist kõneldes räägib Tuuliki, et see on mahukas, aga mitte keeruline. Kõige raskem on Händeli «Halleluuja», mida lauldi eesti keeles 1930ndatel. Laul on keerukusele vaatamata rõõmuga vastu võetud. Spetsiaalselt Suure-Jaani laulupeo jaoks ühtegi uudisteost tellitud ei ole, kuid nii suure hulga lauljatega pole varem ettekandel olnud näiteks naiskooridele mõeldud Mart Jaansoni laul «Tuul».
Kuigi oli selge, et vaimulikku laulupäeva on sel aastal suure laulupeo «Aja puudutus. Puudutuse aeg» tõttu keeruline pidada, otsustati seda siiski teha Hugo Lepnurme mälestuseks. Nii on päevakavas vestlusring suurest meistrist ja repertuaari nimekirjas laul «Armastus ja ülistus». Ka kantakse Jürjo sõnul ette kantaat «Lunastus Kristuses».
Suure-Jaani muusikafestivali raames peetaval vaimulikul laulupäeval 22. juunil kuuleb muusikat varahommikust, päevast ei puudu ka jumalasõna. Laulupäev algab kell 18.
Rita Puidet