Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Leinapäeva mälestusüritused

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

14. juuni on leinapäev, mil mälestame rohkem kui 10 000 juuniküüditamise ohvrit ning kõiki Nõukogude okupatsioonivõimude tegevuse läbi hukkunud Eesti inimesi. Kõik on oodatud osalema leinapäeva mälestusüritustel! Väärtustame vabadust ja inimlikkust! 

Kell 16 algab kommunismiohvrite memoriaalis Tallinnas Maarjamäel mälestuskontsert ja -tseremoonia. Kõnelevad vabariigi president, Riigikogu esimees, justiitsminister, Läti Vabariigi suursaadik, represseeritute ning noorte esindajad. Toimub palvus ja igaüks saab asetada memoriaalile lilli, pärgi ja küünlaid.

Tseremooniale järgneb vabaõhukontsert, kus Ott Lepland ja Liisi Koikson esitavad armastatud eesti laule, teiste seas „Eesti muld ja Eesti süda“, „Ilus oled, isamaa“, „Mis maa see on“, „Ärkamise aeg“.

Varahommikust hilisõhtuni meenutab Tallinnas Vabaduse väljakul avatud „Pisarate vagun“ eesti luuletajate loomingu toel 80 aasta möödumist juuniküüditamisest.

Mälestuspäeva korraldavad Inimõiguste Instituut, Eesti Mälu Instituut, Justiitsministeerium, Eesti Üliõpilaskondade Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit, Eesti Noorteühenduste Liit, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Eesti Memento Liit ning represseeritute mälestusorganisatsioonid.