Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Soome Oikumeenilist Nõukogu juhib katoliiklane
Alates 1. jaanuarist 2010 juhib Soome Oikumeenilist Nõukogu Helsingi katoliku piiskopkonna piiskop isa Teemu Sippo (pildil).
Luterliku kiriku pea Jukka Paarma, kes on olnud sel kohal 1999. aastast, ei kandideerinud, sest läheb pensionile. Sippo on olnud katoliiklaste esindaja nõukogus juba aastaid. Valiti ka kolm kaasesimeest: luteri kiriku esindajana Matti Repo, Tampere piiskop, Outi Repo ortodoksse kiriku esindajana ja Markus Österlund Soome Evangeelsest Vabakirikust.

Inglismaal oli omanäoline «Teeme ära!» nädal
Möödunud nädalal pidasid tuhanded Ühendkuningriigi koolilapsed koostöös valitsus- ja kohalike organisatsioonidega niinimetatud uskudevahelist nädalat.
Eri paigus korraldati arutelusid ja üritusi, et kõnelda eri osapoolte usust ja uskumustest, samuti arendada suhtlust eri religioonide esindajate ja ka nende vahel, kes Jumalat ei usu.
Nii kõneldi näiteks Birminghami katedraalis Noa lugudest ja kliimamuutustest ning jõuti välja kuni Kopenhaageni tippkohtumiseni. Canterbury peapiiskop Rowan Williams kohtus Londonis eri uskkondadest noortega, kõneldi ühisest kogukonnast.

Läti Evangeelne Luterlik Kirik panustab lektorite tööle kogudustes
Liepājas seadis piiskop Pāvils Brūvers ametisse 39 lektorit, kelle ülesanne on olla kogudustes pastorite abilisteks. Praost Ainars Jauns­kalže rõhutas, et lektori amet peaks lahendama nende koguduste olukorra, kus pole kohapeal pastorit ega evangelisti, kuid koguduse liikmetel on siiski suutlikkus ja soov ise jumalasõna kuulutada ja armulauata jumalateenistust pidada.
Lektorid koolitati selleks ülesandeks välja vastavatel kursustel, kus käsitleti nii lektori töö praktilist korraldust kui ka üldisi teoloogilisi teadmisi pühakirjast, diakooniast ja kirikuloost. Lektorid saavad asendada ka muude töökohustuste tõttu kogudusest eemal viibivat või haigestunud pastorit. Kui lektor soovib edasi õppida, siis saab ta evangelistiks, sellest omakorda edasi õppides pastori ametisse.