Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt 13.01.10

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Uus sihtasutus loomisel
Juuru kogudus on koostöös vallaga asutanud SA Juuru Pastoraat, et taastada koguduse ajalooline hoone.
Sihtasutuse juhatusse kuuluvad koguduse õpetaja Tauno Kibur, koguduse juhatuse liige Virge Kadarik, restaureerimiskogemusega ettevõtja ja keraamik Raivi Juks (joonise autor), ettevõtja Indrek Bauman ning valla haridus- ja kultuurispetsialist Aili Normak.
18. sajandi II poolel ehitatud suur kivist ühekorruseline hoone tagastati kogudusele 1990ndate alguses ning kogudus on pastoraati korrastanud ja kasutanud, kuid hoones puudub vesi.
Valminud on katuse põhiprojekt ja koostatud muinsuskaitse eritingimused. Pärast restaureerimist hakkab ühte viiendikku majast kasutama kogudus, suurem osa jääb huvikooli tarbeks. Täpsemat plaani hoone kasutusest alles hakatakse Kiburi sõnul välja töötama. «Seemneks on orelifondi tegevusest jäänud 20 000 krooni, kuid hoone valmib siis, kui Jumal lubab,» ütleb Tauno Kibur.

Jüri kiriku ümbrus on muutunud
2004. aastal asutatud SA Jüri Kiriku Fond toel on viie aasta jooksul korda tehtud kiriku fassaad, pandud uus katus. Maantee ehitusega seoses on kiriku ümbruses uued haljasalad, laienenud on parkimisplats ja valminud valgustussüsteem.
Koguduse õpetaja Tanel Otsa (fotol) sõnul on Jüri kirik valgustusega saanud justkui krooni pähe ja näeb eriliselt ilus välja. Maa sisse paigutatud võimsad valgustid sulatavad lume pealt ja löövad pühakoja särama.
Kavas on ehitada kirikusse tänapäevane tualettruum, raha, samuti vajalikud trassid ja ühendused on olemas. Ettevõtmist lihtsustab see, et vald aitab finantseerida ka veevõtukoha ehitamist kirikuaeda. Keerulisem aga seetõttu, et kirikuaias kaevata ei tohi, trass tuleb maa alla puurida. Ehituseks on vaja kokkulepet muinsuskaitseametiga.
Tanel Otsa sõnul on vallavalitsus ja -volikogu kirikut toetanud ning leidnud pühakoja korrastamiseks viie aasta jooksul kolm miljonit krooni.
EK