Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

EELK tänab


EELK tänukirja on saanud Titta Hämäläinen (pildil) panuse eest EELK laste- ja noorsootöö arendamisse; Saarde koguduse kauaaegne organist ja segakoori juht Tiia Hermann ning koguduse segakoori asutajaliige ja koorivanem Sale Mitt; Tarmo Kulu Saarde kiriku hoonekompleksi renoveerimisele ja oreli restaureerimisele kaasaaitamise eest; Kalle Song Saarde kiriku ja pastoraadi remondile kaasaaitamise eest.
EELK tunnustusmärgi on saanud Soome Raahe koguduse kauaaegne õpetaja Kalevi Silvola Lääne-Nigula koguduse toetamise eest.

Välissuhete komisjon
Meenutati kohtumist Vatikani välisministri peapiiskop Dominique Mambertiga ja leiti, et see toimus väga konstruktiivses õhkkonnas. 27.–29. septembrini toimub Soomes traditsiooniline kahe naaberkiriku delegatsiooni kohtumine, EELK delegatsiooni juhib peapiiskop Andres Põder. Peapiiskop võtab osa ka õhtupalvusest eesti koguduses Helsingis.
12.–14. oktoobrini osaleb peapiiskop Põder Porvoo lepinguga seotud kirikupeade kohtumisel Porvoos. 3.–4. novembrini oodatakse Tallinna Baltimaade piiskoppe: Lätist peapiiskop Janis Vanagsit ja piiskoppe Einars Alpet ja Pavils Bruversit ning Leedust piiskop Mindaugas Sabutist. Arutusele tulevad oikumeeniat ja liturgiat puudutavad teemad, samuti soovitakse rääkida majandusküsimustest ning ühisprojektidest, milleks tahetakse taotleda Euroopa Liidu toetust. 
11. juunile on planeeritud Saksa-Eesti sõpruskoguduste päev Tartus, kus samal ajal peetakse kiriku laulupäeva. Kogudused, kellel on sõpru Saksamaal, saavad nad selleks ajaks külla kutsuda. Ekstra on oodatud Saksa kiriku koorid ja ansamblid. Lisaks üheskoos laulmisele on planeeritud ka konverents ning jumalateenistus. 

Meediakomisjon
Kuulati ära Morgan Studio kava anda järgmiseks aastaks välja EELK kirikuid tutvustav mahukas pildiraamat koos kolmekeelse tekstiga. Arutleti EELKd tutvustava voldiku kavandi ja EELK kodulehe kujunduse üle.
Eesti Kiriku taasilmumise 20. aastapäeva tänujumalateenistus peetakse 4. märtsil 2010 Tallinna toomkirikus.