Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Võrdõiguslikkusest kolme religiooni näitel
Tallinna ülikoolis (Uus-Sadama 5) toimub homme, 17. märtsil kell 15 seminar «Kolm religiooni soolises prismas».
Avaettekande peab Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) juhatuse liige politoloog Ilvi Jõe-Cannon, kes tutvustab ka Elizabeth Cady Stantoni raamatut «The Woman’s Bible» (fotol). Tartu ülikooli doktorant Anu Põldsam pealkirjastas oma ettekande ««Tubli naine» – kas klišee või juudi religioosse identiteedi kandev jõud?».
Tartu ülikooli dotsent, PhD Raili Marling kõneleb naistest ja katoliiklusest.Raili Marling töötab Tartu ülikoolis amerikanistika dotsendina. Oma interdistsiplinaarses uurimistöös on ta läbivalt tegelnud soolise võrdsuse ja võimu küsimustega avalikus diskursuses, eelkõige kultuuridevahelises võrdluses. Tartu ülikooli doktorant Hedi Vilumaa tutvustab hingekarjase kutsumusega naisi protestantismi vaatenurgast.
Eesti islami kuluurikeskuse Turath araabia keele ja koraani õpetaja Kätlin Hommik-Mrabte ja Tartu ülikooli ajaloomagistrandi Kerli Käiro ühine ettekanne tutvustab islami algallikatest naiste õigusi ja kohustusi. Seminariga annab ENUT oma panuse koolide riiklikus õppekavas olevale usundiõpetuse valikkursusele.
Soome kirikuraamatud digiteeritakse
Soome Turu ja Kaarina luterlike koguduste liidu ajaleht Kirkko ja Me annab teada, et projekt, mille raames soovitakse digiteerida kõik põhjanaabrite luterlike koguduste kirikuraamatud, on jõudnud oma järjega Turu ja Kaarina kogudusteni.
Töös on ligikaudu miljon digidokumenti, kiriku ja töid teostava firma vahel sõlmiti leping juba jõulude ajal ning dokumentide arvutisõbralikumaks muutmine ja sisestamine on plaanitud üheksa kuu peale.
Digiteerimisega soovitakse muuta arhiivid ja ajaloolised dokumendid huvilistele kättesaadavamaks.