Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühidalt

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Eestikeelne jumalateenistus Turus
Vabariigi aastapäeva eel peetakse Soomes Turus Henriki kirikus (fotol) sealsele eestlaste kogukonnale jumalateenistus nende emakeeles. Välissuhete koordinaatori Kaarina Hembree sõnul on saadetud 20. veebruaril toimuvale pidulikule teenistusele 110 nimelist kutset, neile, kes Turu luterlike koguduste töödes osalenud.
Jumalateenistuse peab Tartu Maarja koguduse õpetaja Peeter Paenurm. Turu Henriki ja Tartu Maarja on sõpruskogudused ning põhjanaabrite õpetaja Heikki Mäntyla tõdeb, et on oluline aidata üksteist vaimulikus teenimises ka taolise koostöö kaudu.
 Diakooniakoolitus väärikast vananemisest
Viljandi Jaani koguduses toimus Norra Sauheradi ja Nesi sõpruskoguduste toel diakooniakoolitus (fotol koolitusest osavõtjad) «Väärikas vananemine – õpetus hällist hauani». Taoline koostöö kestab juba aastaid ja seminare on peetud eri teemadel.
Koguduse diakooniajuht Helve Hunt tõdes, et koolitusel tuli välja palju põnevat, mis ootab tegemist, olgu see siis unustatud vana või mõni uus idee, mis väärib arendamist. Koos kõneldi sellest, mida tähendab vana olla, mis see kaasa toob ja mida kogudus saab eakatele nende elu mõtestamisel ja väärtustamisel pakkuda.
Naiste palveõhtu piibliseltsis
Möödunud reedel peeti Tallinnas Eesti Piibliseltsi ruumes järjekordset naiste palveõhtut. See kord kvartalis peetav oikumeeniline kokkusaamine on muutunud regulaarseks, tihti käsitletakse süvitsi mõnd kirjakohta Piiblist, vahetatakse uudiseid ning võetakse aega palveks.
Seekord oli paljudel südamel Egiptuses toimuv. EELK Misjonikeskuse evangelist Kirsti Malmi kõneles oma Paapua Uus-Guinea muljetest.