Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Valgust ja häid mõtteid
Saksa koguduse õpetaja Matthias Burghardt üllatas sel aastal meid Saksamaal levinud vana kombega, mardirongkäiguga. Komme jalutada mardipäeval, laternad käes, võib olla vana mitusada aastat. Seotud on see Toursi piiskopi Martiniga, kes on muutunud heategevuse sümboliks ja kelle embleemiks on tulekera.
Tallinnas jalutasid ja laulsid vanu laule lapsed ja täiskasvanud koguduseliikmed mardipäeval. Tartus toimus rongkäik nädal hiljem, möödunud pühapäeval pärast jumalateenistust. Kuigi meil puudusid rongkäigust hobune, vanker ja puhkpilliorkester, ei jäänud lõbusad, tuld kandvad lapsed linnarahvale märkamata.

Aastapäevateenistus
Kaks korda kuus jumalateenistusi pidav Tartu soome kogudus ootab kristlasi järjekordsele teenistusele 2. detsembril algusega kell 15. Teenistusega tähistatakse Soome vabariigi 95. aastapäeva, teenib Soome Püha Peetruse koguduse õpetaja Markku Päiviö (fotol koos sama koguduse õpetaja Hannele Päiviöga).
Koguduse hooldajaõpetaja Eenok Haamer ütleb, et tavaliselt käib jumalateenistusel 20–30 inimest, enam kui pool liikmesannetajatest, pidupäevadel rohkem. Kogudus käib koos 1989. aastast, jumalateenistused toimuvad Tartu ingerisoomlaste seltsi majas Veski 35.

Rannarootsi loengud
Pooleteisesaja liikmega Rootsi-Mihkli koguduses toimub korra kuus jumalateenistuse järel kokkusaamine, mida tuntakse rannarootsi loengute nime all. Rootsi hariduse selts kutsub iga kuu 2. pühapäevaks külalise rääkima Rootsiga seotud teemadel.
Detsembrikohtumisel loetakse Carl Mothanderi raamatut «Parunid, eestlased ja enamlased» ning kõneldakse autorist ja raamatust. Carl Mothander oli Rootsi reservohvitser ja ajakirjanik, kes abiellus paruness Benita Wrangelliga ning temast sai Tohisoo mõisahärra. Eesti keeles ilmus raamat 1997.