Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tõnis Lukas uues ametis
SA Ajaleht Eesti Kirik nõukogu liige Tõnis Lukas valiti Tartu Kutsehariduskeskuse direktoriks. Direktori koht vabanes pärast seda, kui 2012. aastast selles ametis olnud vaimulik Andrus Mõttus sügisesel kirikukogul konsistooriumi kantsleriks valiti. Tõnis Lukas oli aastatel 2013–2017 Eesti Rahva Muuseumi direktor.

KKonsin_Roheline_instinktViljaka harrastusluuletaja  16. luulevihik
Tuntud tartlane Kalju Konsin, kes tähistas jaanuaris oma 89. sünnipäeva, andis oma kulu ja kirjadega samal ajal välja 16. luulevihiku, mis kannab pealkirja „Roheline instinkt“. 2003. aastal oma esimese luulevihiku ilmutanud kirjandus- ja kultuurihuviline tartlane on paarkümmend aastat töötanud ERMis, toonase nimega etnograafiamuuseumis. Teda võib kohata sageli Tartu kaalukamatel kultuuriüritustel.
24-leheküljelises luulevihikus „Roheline instinkt“, mille kaanekujunduse on ta samuti ise teinud, mõtiskleb Konsin eestluse, looduse, poliitika, inimühiskonna, elu mõtte, kannatlikkuse, headuse teemadel.

 

Looduse Omnibussi reisid
Rahva seas väga populaarne Looduse Omnibuss tegi laupäeval rännaku rõõmu allikale. Reis oli pühendatud Eesti ja Läti 100. ning Valmie­ra 735. aastapäevale. Reisil imetleti kauneid liivakivikaljusid Salatsi jõe kallastel ja Valmieras, Viljandi sõpruslinnas, külastati vastlaeelset laata „Gardu Muti“.
Tagasiteel peatuti Mulgimaal ja külastati Heimtalis muuseumi ja Anu Rauda. Tekstiilikunstnik näitas oma uut vaipa „Isamaastikud“. Kuulati kontserti „Rännak rõõmu allikale“, kus praost Jaan Tammsalu esitas oma mõtisklusi koos kitarrivirtuoos Robert Jürjendali sugestiivsete helimaastikega.
Looduse Omnibuss sõidab igal nädalavahetusel, reisikavad kuulutatakse välja kodulehel kolmapäeval-neljapäeval. Loodusõhtud rahvusraamatukogus toimuvad oktoobrist aprillini igal esmaspäeval kell 18.