Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Lätlaste pidupäev
11. novembril tähistatakse Lätis Lāčplēsise päeva, et meenutada 1919. aastal Riia all saavutatud võitu Pavel Bermondt-Avalovi juhitud baltisaksa ja Vene valgete vägede üle.
Et tänavu möödus sellest sündmusest 100 aastat, olid pidustused tavapärasest suurejoonelisemad. Muu hulgas kutsus luterliku kiriku piiskoppide kolleegium üles helistama sel puhul kell kaheksa õhtul viis minutit kirikukelli ning võtma jumalateenistustel eestpalvesse Läti riik, selle juhid ning sõjaväelased.

lühiuudised2Välis-Läti kirik tegutseb ka Lätis
Välis-Läti luteri kirik (VLELK) laiendab oma tegevust Lätis. See on suuresti ajendatud mõnede sealsete luterlaste rahulolematusest konservatiivsete hoiakute poolest tuntud Läti Evangeelse Luterliku Kirikuga (LELK).
28. oktoobril kohtus VLELKi peapiiskop Lauma Zušēviča Läti presidendi Egils Levitsiga (pildil). Muu hulgas arutati võimalusi VLELKi registreerimiseks Läti seaduste järgi. Praegu on Välis-Läti kirikul Lätis kaheksa kogudust, mida teenivad kaksteist vaimulikku.
Eelmisel päeval oli Zušēviča pühitsenud pastoriametisse Rudīte Losāne. Tegemist on juba kolmanda naisvaimulikuga, keda Välis-Läti kirik on ordineerinud Lätis tehtava töö tarbeks. LELK seevastu ordineerib kirikuõpetajaks ainult mehi.

Soomlaste kirikukogult
Soome luteri kirik pidas oma sügisest kirikukogu 4.–8. novembrini Turus.
Rohkesti kõneainet pakkusid kristlik-demokraatliku erakonna parlamendisaadiku Päivi Räsäneni vastu algatatud juurdlused vaenu õhutamise kahtluse põhjal. Et oma konservatiivseid seisukohti homoseksuaalsuse küsimuses on Räsänen põhjendanud Piiblile viidates, on juurdluste algatamine andnud põhjust rääkida ohust usuvabadusele Soomes.
Palju vastukaja on pälvinud ka kirikukogu otsus, et edaspidi on lapse ristimiseks vajalik ainult ühe kirikusse kuuluva ristivanema olemasolu. Seni pidi ristivanemaid olema vähemalt kaks.