Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Luterlikul Maailmaliidul on uus peasekretär

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

LMLi endine peasekretär Ishmael Noko (vasakul) ja vastvalitud peasekretär Martin Junge. Foto: Luterliku Maailmaliidu kodulehekülg Luterliku Maailmaliidu (LML) uueks peasekretäriks valiti Tšiili päritolu Martin Junge (48), kes on ühtlasi esimene Ladina-Ameerikast pärit olev peasekretär.

Junge asub töökohuseid täitma 2010. aasta juulist. Peasekretäri valimine toimus LML nõukogu koosolekul 26. oktoobril Chavannes-de-Bogisis Šveitsis.
Martin Junge on LMLi kaheksas peasekretär ja tema ametiaeg kestab seitse aastat. Ta vahetab välja seni peasekretärina töötanud Zimbabwest pärit teoloogiadoktori Ishmael Noko, kes valiti ametisse esimest korda 1994. aastal.
Martin Junge on õppinud teoloogiat nii Tšiilis kui Saksamaal. Aastatel 1996–2000 oli ta Tšiili Evangeelse Luterliku Kiriku president. Praegu töötab Martin Junge LML misjoni- ja arenguosakonnas Ladina-Ameerika piirkonna sekretärina.
uus peasekretär rõhutab LMLi kuulumist üleilmsesse kristlikku kirikusse. «Olla luterlane tähendab olla oikumeeniline. Oikumeenilisus ei ole valik, vaid näitab, kes me oleme,» on öelnud Martin Junge, kahe lapse isa.
Luterlik Maailmaliit on asutatud 1947 Lundis 1. assambleel. LMLi põhikirja võttis vastu 184 delegaati 26 riigi 47 luterlikust kirikust. Tänaseks kuulub LMLi 140 luterlikku kirikut 79 riigist, ühendades endaga 68,9 mln liiget üle maailma. LMLi president on Mark S. Hanson, Ameerika Evangeelse Luteri Kiriku piiskop.
Eesti Kirik