Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maa soolaks ja maailma valguseks

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Reedel, 8. augustil kell 12 helisesid Tallinna Piiskopliku Toomkiriku kellad kuulutamaks EELK üheksa noore vaimuliku ordinatsiooniteenistuse algust.
Kirikulisi oli palju ja igas vanuses alates auväärsest professor Evald Saagist kuni päris pisikeste ilmakodanikeni.
Ordinatsiooniteenistuse viis läbi peapiiskop Jaan Kiivit, teda assisteerisisd Lääne praost assessor Tiit Salumäe ja Järva praost Teet Hanschmidt. Jutlustaja oli üks ordineeritavatest – Marek Roots. Oma jutluse aluseks oli ta valinud Issanda sõna, kus Ta ütleb oma õpilastele: «Teie olete maa sool ja maailma valgus.»
«Issanda arm on väga suur ja Tema armust oleme ka meie üheksa siin Tema palge ees, et osa saada pühitsusest, et meil oleks väge minna maailma Issanda sõna kuulutama,» ütles jutlustaja. /—/ «Meie ülesanne on pidada väärtuslikuks seda, mida Issand on meile andnud – meie kirikut ja seda mitte inimese loomulikult pinnalt, vaid Issanda sõna suurusest, sellelt pinnalt, mida toob kaasa meie kogunemine Issanda juurde. Nii saame olla maailmale soolaks ja valguseks. Andku Issand meile selleks oma armu ja väge igal ajal.»
Peapiiskop Jaan Kiivit pidas ordinatsioonikõne ja siis järgnes kõige pühalikum osa teenistusest. «Kas sina tahad kirikuõpetajaameti enda peale võtta?» küsis ordineerija ja ordineeritavad kinnitasid seda «Jah» sõnaga. Ordineerija koos assistentidega pani oma parema käe ordineeritava pea peale, öeldes: «Õnnistan sind Issanda sulaseks meie Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus Jumala Isa, Poja ja Püha Vaimu nimel!» Assistendid ütlesid õnnistamissõna ja 9 ordineeritavat said kaela ametiristi ja vaimuliku stoola.
8. augustit 2003 saavad oma õpetajaordinatsiooni tähtpäevaks pidada Mart Jaanson – Valga praostkonna vikaarõpetaja, Tiina Janno – Pärnu praostkonna vikaarõpetaja, Lea Kärson – Ida-Harju praostkonna vikaarõpetaja, Katrin-Helena Melder – Järva praostkonna vikaarõpetaja, Arvo Orav – Eesti kaitseväe lahingukooli kaplan, Marek Roots – Häädemeeste koguduse õpetaja, Pille Salveste – Järva-Madise koguduse õpetaja, Pille Talvar – Lääne praostkonna vikaarõpetaja ja Hedi Vilumaa – Viljandi praostkonna vikaarõpetaja.
«Minge siis ja hoidke Jeesuse Kristuse karja, mis teie kätte on usaldatud!» ütles peapiiskop. EELK on saanud juurde üheksa kirikuõpetajat. Järgnesid õnnesoovid ja lillesülemid sugulastelt ja sõpradelt, kes tähtsa toimingu tunnistajatena olid kirikusse tulnud.
Tiiu Pikkur