Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maarja ja Joosepi lugu hargnes lahti Maarja kirikus

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Maarja ja Joosep meenutasid, kuidas ingel oli öelnud, et lapsele peab nimeks panema Jee­sus. Ave Kägo Maarjana ja Andre Sikkal Joosepina. Foto: Sirje Semm Kolmekuningapäeva perejumalateenistusel etendati Põlva Maarja kirikus Joosepi, Maarja ja Jeesuse lugu.
Koguduse leerilapsed, pühapäevakooli lapsed ja vabatahtlikud abilised olid ette valmistanud pühapäevakooli õpetajate Anar Anijala ja Silvi Vilba juhtimisel jõululoo, mis lõppes tähetarkade külaskäiguga.
Kaks väsinud teelist Maarja (Ave Kägo) ja Joosep (Andre Sikkal) lähenevad Petlemma linnale. Siit hargnes lugu, kus kohal on ingel, karjased, tall, Herodes, ülempreester ja tähetargad hommikumaalt. Ja lõpuks sündinud laps, kes sai endale nimeks Jeesus. Muusikalist tausta andis ja laule saatis Raina Urb. Koguduse õpetajale Toomas Nigolale oli usaldatud näidendis ülem­preestri roll.
Etenduses kaasa löönud leerilapsed alustasid leerikoolis sügisel. Pühapäeval said nad leeriõnnistuse ja võeti vastu kogudusse. Huvi koostegemise vastu ei ole aga vaibunud ja nii kavatsetakse jätkata ning ehk ülestõusmispühadeks välja tuua uus lavastus. Hea võimaluse kooskäimiseks annavad ka peagi valmivad koguduseruumid pastoraadi ärklikorrusel.
Toomas Nigola sõnul on neil hea koostöö kohaliku kultuurikeskuse ja rahvaharidusseltsiga. Viimasega koos korraldati mälestusõhtu köster Mattissoni meenutuseks. Seal lõid kaasa ka mitmed nõukogu liikmed.

Sirje Semm