Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

«Majakas» näitas noortele valgust ja õiget suunda

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Paljud noored üle Eesti raputasid ennast veebruari teisel nädalavahetusel igapäevarutiinist lahti ja sõitsid Põltsamaale oikumeenilistele kirikunoorte talvepäevadele.

Eri kogudustest ja lisaks veel EELK Põltsamaa sõpruskogudusest Soomest Kangasalalt kokku sõitnud noori oli 140. Oli esmakordseid osalejaid ja neidki, kellele see üritus aastatega traditsiooniks saanud. Kõik need inimesed said kolmel päeval osa millestki imelisest.
Selle aasta laagri teemaks oli «Majakas». Teemal oli oma osa Emmase missal, inimeste jagatud lugudes, ülistuslauludes, hommikumõtisklustes, seminarides, väikerühmades, Taizé palvusel, jumalateenistusel ja lihtsalt talvepäevadel olles ning vaadates, kuidas Jumal oma rahva seas tööd teeb.
Noortepäevad avas reedel Põltsamaa kirikus jumalateenistusega peapiiskop Urmas Viilma.
«Jumal muudab inimesi majakateks. See ei ole meie vabadus ja õigus, vaid ülesanne, mille Jeesus on meile usaldanud. Ta on meid kutsunud siia ja keegi ei saa sind takistada, sest Jumalat ei saa keegi takistada,» ütles Urmas Viilma õhtuprogrammis iseenda kiriku juurde tulemise lugu jagades.
Kohaliku koguduse õpetaja ja talvepäevade peakorraldaja Markus Haamer võttis kokkutulnud soojade sõnadega vastu. Oma avakõnes ütles ta, et talvepäevade ajaks ei ole tugevdatud linnas politseivalvet, vaid on tugevdatud Jumala kohalolu. Selline ilus mõte saatis tervet üritust.
Järgnevate päevade jooksul said noored osa mitmekesisest programmist, päeva alustati hommikupäikese säras võimlemisega õues, houseband’i ülistuse ja hommikumõtisklusega kiriklas. Kuulati ka seminare ja vesteldi väikerühmades. Päeval tegid noored linna peal fotojutustust.
Töötasid breigi, zumba, näitlemise, luule, helinduse, skulptuuri, kokkamise ja piiblikümbluse töötoad ning ekskursioonil avastati Põltsamaa kirikut. Õhtuprogrammis oli vabalava, kus astusid üles mitmed laagrilised säravate etteastetega. Nagu on traditsiooniks saanud, valiti ka talvepäevade superstaar, kelleks sellel aastal sai lootustandev andekas neiu Anette Elken.
Laupäevases õhtuprogrammis astus kultuurimajas üles Rakvere Karmeli kogudusest välja kasvanud ülistusgrupp Püha Müristus. Kontsert läks noortele väga südamesse ning laagrilised laulsid ja tantsisid muusika saatel kaasa. Laupäevaõhtuse möllu lõpetas rahulik Taizé palvus kirikus.
«See, mida need noored siin teevad, kuidas nad end panustavad ning kõigest innu ja rõõmuga osa võtavad, korvab kõik korraldamisraskused ja annab pigem rõõmu, et mul on võimalus olla midagi pakkumas. Vaimulikuna on see lootus. Kõik algab ikka noortest pihta,» ütles peakorraldaja Markus Haamer intervjuus Plussmeediale.
Nädalavahetus, mille olid korraldanud EELK Põltsamaa koguduse töötegijad ja noored koostöös EKNK Põltsamaa Jordani koguduse noortega, oli tunnistus sellest, et noored panustavad Jumalasse ja tahavad oma elu elada tema juhtimise all. Kui asi on tehtud armastusega, siis see armastus kandub edasi, näidates majakana teed. Festival jättis südamesse sooja tunde ning ootuse järgmise aasta talvepäevadeks.
Hanna Maria Salong