Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mälestused on õmmeldud patjadesse

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Käesoleval aastal tähistab Tallinna Soome Püha Peetruse kogudus 20. aastapäeva, mille puhul toimuvad mitmed üritused.
Tallinna soome koguduse ingeri vanaprouad koostöös Soome ingeri kultuuriseltsiga kogusid mälestusi oma eluteedest 2008. aastal algatatud nn jutustavate patjade töötoas. Fotod tähtsatest hetkedest kanti kangale, millest omakorda õmmeldi «jutustavate» patjade katted. Osa pilte on kantud ka savitöödele.
Ingeri kultuur on mälestuste ja mälestamise kultuur. Koos saatusekaaslastega võib meenutada nii lapsepõlve koduküla kui ka raskemaid aegu, mida ingerlaste elus on olnud ehk liigagi palju. Ingeri kultuuriseltsil on mälestuste kunstilisel talletamisel tähtis osa. Töötoas saab elulugu nähtavaks ning kunstilise töö tulemusena sünnib raskest ja kannatusterohkest eluloost ehe ja kaunis tervik.
Ingeri kultuuriseltsi töögrupp koosnes mitme kunstiliigi asjatundjatest. Savitöid harjutati koos kunstidoktor Helena Leppäsega, piltidega tegeles fotoõpetaja Aune Kämäräinen, intervjueerimise ning patjade kujundamise eest vastutasid Marja Karhula, Pirkko Nykänen, Elma Puidet ja Liisa Söderlund, juhendajana osales ka kirikuõpetaja Hannele Repo. Töötuba sai teoks tänu vabatahtlike eestvõttele ja TallinkSilja kingitud laevapileteile.
Ingeri mälestuste padjad on pandud vaatamiseks üles Tallinnas Soome Instituudis (Harju 1) alates 3. aprillist. Näitus jääb avatuks aprilli lõpuni.
5. aprillil kell 16 algab Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus koguduse 20. aastapäevale pühendatud pidulik kontsert. Esinevad koguduse muusikud Triin Ella (metsosopran) ja organist Ulla Krigul ning külalistena Sirje Mõttus nupp­akordionil ja Meelis Vind klarnetil.

Ulla Krigul,
koguduse organist