Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mälestuste kogumise võistlus «Väliseestlaste reisid Nõukogude Eestisse»

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Eesti Rahva Muuseum palub välismaal elavaid eestlasi kirja panna oma mälestusi reisidest Eestisse nõukogude ajal, oma muljeid Nõukogude Eestist, siinsest elust ja inimestest ning nõukogude süsteemist.
Võistlusele on oodatud nii pikemad kui lühemad vabas vormis kaastööd. Juhinduda võib küsimuslehest (leitav aadressil http://www.erm.ee/?node=1347), vastates kõigile küsimustele või osale neist.
Võite kirjutada ka täiesti vabalt, järgimata etteantud küsimusi. Oodatud on muudki asjakohased mälestused, mis teile olulised tunduvad. Kui olete korduvalt nõukogude ajal Eestis käinud, kirjutage neist reisidest eraldi või siis vaadelge erinevaid valdkondi aegade lõikes. Kui mõni kirjeldatav olukord tundub teile väga tundlik, võite kasutada ka varjunimesid.
Eesti Rahva Muuseum on tänulik ka fotode eest, mis illustreerivad teie kirjutatut. Fotosid ja negatiive võetakse vastu kingitusena või laenatakse koopiate tegemiseks. Saadetises palume märkida, kas neid soovitakse kinkida või laenata. Fotosid ärge paberile liimige. Lisage andmed fotode kohta eraldi lehel. Albumis olevaid fotosid pole mõtet eraldada, vaid saatke kogu album.
Kaastööle lisage vastaja isikuandmed: nimi (soovi korral võite jääda anonüümseks, kuid märkige sel juhul oma sugu), sünniaeg ja -koht, elukoht, haridus, eriala, töökoht ajal, kui käisite Eestis, praegused kontaktandmed.
Kaastööd palutakse saata elektroonselt (anu.jars@erm.ee) või postiga (Anu Järs, Eesti Rahva Muuseum, Veski 32, 51014 Tartu, Eesti). Tööde esitamise tähtaeg on 30. september.

EK