Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mälestuste õhtul räägiti Voldemar Kuljusest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

hille väljaotsIisakus meenutati koguduse kunagise õpetaja Voldemar Kuljuse elu ja laiahaardelist tegevust.

Augusti keskel korraldas Iisaku kogudus, kes sel aastal tähistab iseseisva kogudusena tegutsemise 150. aastapäeva, kunagisele õpetajale Voldemar Kuljusele (1898–1979) pühendatud mälestusõhtu «Ma seda rahvast armastasin …».
Seda luteri kiriku erakordset ja omanäolist persooni, kes vaimulikuks pühitseti 10. veebruaril 1924, mäletatakse tänini, aga tema isik on jäänud õigupoolest avamata. Mälestust temast aitab elavana hoida muidugi asjaolu, et koguduse pikaaegne organist, järgmisel aastal 90. sünnipäeva tähistav Judith Kulvere on Kuljuse tütar.
Iisaku koguduse õpetaja ning Iisaku Kirjanduse ja Muusika Seltsi näitejuhi Voldemar Kuljuse elu on pakkunud huvi sealsele pikaaegsele raamatukogujuhatajale Hille Väljaotsale (fotol), kes on vedanud kohapeal elulooõhtute sarja «Minu elu lugu».
Ta on pälvinud valla aasta tegija nimetuse ja aasta maaraamatukoguhoidja tiitli. Temalt said kohaletulnud kuulda Kuljuse laiahaardelisest tegevusest publitsistina, tõlkijana, tema avaldatud kolmest jutlusekogust, lavastatud näidenditest.
Omaaegsest ametivennast kõneles ka kogudust praegu teeniv õpetaja Avo Kiir. Koguduse sekretäri Anne Ferscheli sõnul mõjus see kuulajaisse positiivselt, sest usutõdede vaba tõlgitsemine 1930ndatel oli nii õpetajale kui kogudusele märgi jätnud ja palju segadust tekitanud.
Kuljusest, kogudust 41 aastat teeninud õpetajast koorus sel õhtul välja heatahtliku inimese loomus. Kuljuse sõbra Hillar Saha (1899–1981) muusikapalu kandis ette Iisaku gümnaasiumi muusikaõpetaja Tanja Elken.
Rita Puidet