Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Märjamaa Maarja kirikusse kavandatakse uut altarit

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Pühapäeval, 7. aprillil toimus Märjamaa kogudusemajas uue altari projekti avalik arutelu.
Varem oli huvilistel ligi kuu aja jooksul võimalus joonistega tutvuda. Arhitekt Illar Kannelmäe projekt sisaldab kiriku sisustuse erinevaid osi: altarilaud, -sein ja -võre, kõnepult ehk ambo ning ristimiskivi.
Kohalolnud kümmekond inimest said ülevaate altari ehitamise ettevalmistusest ja tulevikuplaanidest. Kavandid vaadati üle ja vaagiti arhitekti poolt välja pakutud erinevate lahenduste häid ja halbu külgi. Projekt näeb ette 1950ndate lõpus valmistatud altarilaua ja -võre ning kantsli lammutamist, samuti kõrvaldatakse kooriruumi kivipõrandalt puitkate. Rajatav altar võimaldab jumalateenistust pidaval vaimulikul seista altarilaua taga näoga koguduse poole, altarivõre on võimalik jätta avatuks, nii et altarilaud on kiriku ukseltki nähtav.
Praeguseks ei ole teada, kes võiks maalida altarimaali. Altari ehitust rahastatakse vabatahtlike annetustega ning koguduse juhatus loodab töö teostamiseni jõuda 2003. aasta sügisel.
II maailmasõja ajal hävis kiriku sisustus tulekahjus ning taastati koguduse poolt 1950ndate lõpus. Tollal valmistatud altarilaual on nüüdseks seisnud mitu altariseina, viimane neist tagastati 19. veebruaril 2001 algsele omanikule Tallinna Rootsi-Mihkli kogudusele.
Illimar Toomet