Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Marju Lepajõe 60. sünniaastapäeva tähistamine

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

28. oktoobril oleks Tartu Ülikooli patristika õppejõud, tõlkija, klassikaline filoloog ja usundiloolane Marju Lepajõe saanud 60-aastaseks. 

2019. aastal lahkunud kolleegi ja õpetajat peetakse meeles ja austatakse talle pühendatud näituse, trükiste ja kontserdiga. 

Kell 15 Tartu Ülikooli raamatukogus (W. Struve 1)

Marju Lepajõele pühendatud näituse „Omnia munda mundis. Marju Lepajõe 60“ avamine. 

Marju Lepajõe mälestusfondi stipendiumi üleandmine. Stipendiumifondi asutasid 2019. aastal Marju Lepajõe perekonna esindajad ja Tartu Ülikooli Sihtasutus, et jäädvustada Marju Lepajõe mälestus ja toetada ning tunnustada tema elutöö jätkamist. Mälestusfondi on võimalik toetada Tartu Ülikooli sihtasutuse kodulehel.

Kell 16.30 Tartu Ülikooli kohvikus (Ülikooli 20) Marju Lepajõele pühendatud trükiste esitlus.

Esitlusele tulevad: * Marju Lepajõe tõlgitud Innocentius III traktaat „Inimolu viletsusest“ (Tallinna Ülikooli Kirjastus); * Marju Lepajõe ettekande põhjal valminud essee „Miks ei ole Platoni „Politeiat“ seni eesti keelde tõlgitud?“ (Kirjastus Ilmamaa); *Marju Lepajõe 60. sünniaastapäevale pühendatud ajakirja Vikerkaar erinumber.

Kell 19 Tartu Jaani kirikus Marju Lepajõele pühendatud mälestuskontsert „Valgust valgub“. Esineb ansambel Eesti Keeled, kontsert on tasuta.