Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Martin Kuuskmann külas Vancouveri koguduses

/ Autor: , / Rubriik: Uudised / Number:  /

Martin Kuuskmann koos poja Williamiga musitseerimas. Algur Kaerma

Vancouveri Peetri koguduse rahvas sai meeldiva üllatuse osaliseks.

Enne 2. advendi jumalateenistuse algust astus kirikusaali uksest sisse laialdaselt tuntud rahvusvaheline muusikamees Martin Kuuskmann, ja mitte niisama kirikulisena, vaid ikka pillimängu kuulda laskma.
Et asi oleks tummisem, oli isa Martiniga sama pikka fagotti hoidmas poeg William, kellega koos esitati jumalateenistuse alguses Itaalia päritolu menuett.
Martini enda sõrmede alt kuulis kirikurahvas jumalateenistuse käigus veel suvel toimunud XXVI üldlaulupeo tunnuslugu «Puudutus», mille spetsiaalselt fagotile oli seadnud eesti helilooja ning orkestreerija Tõnu Kõrvits.
Ja lõpuks: tavapäraselt orelil mängitava postluudiumi asemel voogasid kuulajateni fagotil esitatuna Franz Schuberti «Ave Maria» jumalikud helid.
Pärast jumalateenistust jätkus juttu pikemalt kohvilauas, kus huvilised Martin Kuuskmanni poolt CD-le mängitud kaunist muusikat jõulukinkideks soetada said.
Peagi seisab Eestimaalt võrsunud andekal muusikul ees kontserdireis Brasiiliasse ning pärast mõneks päevaks pere juurde naasmist on taas uued esinemised ootamas. Nüüd juba paarkümmend aastat koduks olnud Ameerikas ootavad oma isa alati koju kaks poega, üks tütar ning kallis abikaasa.
Koguduserahva poolt soovime Martinile rohket õnnistust ja rõõmu imelisest muusikast ning perele alati head käekäiku ning ikka eesti meele ja keele püsimist!
Algur Kaerma,
koguduse õpetaja
Milvi Puusepp,
koguduse Nõukogu esimees