Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Märts on Eesti Kiriku sünnipäevakuu

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Eesti Kirik hakkas pärast pool sajandit kestnud pausi taas ilmuma 4. märtsil 1990.
Igal sünnipäeval on kesksel kohal päevakangelane. Sünnipäeva pidades vaatame möödunud aastale, aastatele ja aastakümnetele. Mida vanem on sünnipäevalaps, seda rikkalikum on tema kogemustepagas. Kõige suurema südamesoojusega meenutatakse lapsepõlve ja noorusaastaid. Olulised on aga ka hilisemas ajas meie elu sõlmpunktid, need hetked, kui toimub midagi erilist, nii rõõmsat kui kurba.
Ajalehel Eesti Kirik on mitu sünnipäeva. 1923 asutati iseseisvunud luterlikus kirikus oma nädalaleht Eesti Kirik, mis sai ilmuda 1940. aasta augustini. Detsembris 1950 hakkas kodumaa okupeerimise tõttu kuukiri Eesti Kirik ilmuma vabas maailmas. 4. märtsil 1990, enne Eesti taasiseseisvumist, ilmus kodumaal nädalalehe Eesti Kirik esimene number.
EELK arengukava 2008–2017 kohaselt on kirikulehe strateegiline eesmärk olla tugev ning kirikus ja ühiskonnas tunnustatud meediaväljaanne. Arengukava täpsustab veel: ajaleht Eesti Kirik on tänu oma levikule, tiraažile ja regulaarsusele käesoleval ajal tõhusaim EELK meediaväljaanne. Trükiarv (ca 2300) peegeldab reaalset finantsvõimekust ja tellijaskonna huvi. Ressursi olemasolul peaks ajaleht suurendama tiraaži ning laiendama teemaderingi ja sihtgruppi.
Niisugune on EELK kirikukogu tasemel tehtud kokkulepe. Kirikulehe ülesanne on sildade ehitamine, dialoogivõimaluse loomine. Mitmes küsimuses on erinevatel ametikandjatel ja lehelugejatel oma hoiakud, kirikulehe lugejaskond on küllaltki lai.
Loodan, et uus tegevusaasta annab arutust ka selles, kui palju on meie kirikus ruumi erinevatele arvamustele. Aga päris selge on see, et Eesti Kirik on ainus väljaanne, mille kaudu saame olla kursis EELKs toimuvaga.
Soovitan lehte tutvustada kogudusele nii jumalateenistusel kui koguduse muudel koosolemistel. Ennekõike aga kutsun üles väsimatult palvetama, et leht võiks ikka jätkuvalt ilmuda ja olla õnnistuseks meile kõikidele.
Eesti Kiriku 21. sünnipäeval tänan SA Ajaleht Eesti Kirik nõukogu, kolleegiumi ja toimetust. Soovin, et iga kirikulehe tellija leiaks aasta jooksul vähemalt ühe uue lugeja.
Õnnistatud lehelugemist!
Tiit Salumäe,
assessor