Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Meremeestel on oma kodu Muugal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Meremeeste altar
Diakon Herki Talen altariküünalt süütamas.
Liina Raudvassar

Igal neljapäeval Muuga sadama meremeeste kodu kabelis toimuvale õhtupalvusele on diakon Herki Taleni kinnitusel oodatud kõik huvilised, mitte üksnes meremehed.

Hingedepäeval saab aasta sellest, kui Ida-Harju praostkonna vikaardiakon Herki Talen alustas palvehetkedega Muuga sadamasse rajatud meremeeste kodus, mis on avatud kõigile ristiinimestele.
Pärast suveperioodi, mil peeti teenistustes vahet, on diakon jätkanud igal neljapäeval vespritega taas alates septembrist. Hoolimata sellest, et 19. septembrist lõpetas tema tööandja Eesti Meremeeste Misjon Taleniga töölepingu ning diakon peab palvusi vabatahtlikuna, palgaraha saamata.
„Nii kaua kui mul selleks aega on, teen Muugal teenistusi heal meelel edasi,“ kinnitab diakon Eesti Kirikule, väljendades samas lootust, et ka tulevikus leiab Eesti Meremeeste Misjon temaga töölepingu taastamiseks rahalisi vahendeid. Ta lisab, et kõik meremeeste kodus peetud talitused kajastuvad Jõelähtme koguduse aruandes. Hoonega seotud kommunaalkulud katab Tallinna sadam.
Diakon Talen kinnitab, et regulaarselt toimunud õhtupalvused on vilja kandmas: „Inimesed juba arvestavad neljapäeva õhtuga. Meid on koos kümmekond. Nii iganädalasi käijaid kui ka uusi tulijaid. Pean oluliseks, et need kooskäimised ei katkeks.“
Meremeeste kodu rajas rahvusvaheline transporditöötajate föderatsioon (ITF) Muuga sadamasse 1997. aastal eesmärgiga pakkuda maal viibivatele meremeestele mõnusat puhkekohta. 2008. aastal keskus renoveeriti. Kabeli akendele paigaldati Dolores Hoffmanni vitraažid ja seintele Tiina Veisseriku ikoonid, samuti ehitati uus paekivist massiivne altar. Kabeli projekteeris Eerik Jõksi idee alusel arhitekt Illar Kannelmäe.
Liina Raudvassar