Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Merle Põllumäe teeb head tööd

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

EELK tänukirja on pälvinud käesoleval aastal Pühajõe koguduse juhatuse esimees Merle Põllumäe.

Merle Põllumäe. Erakogu


Koguduse hooldajaõpetaja Peeter Kaldur, kes ta autasule esitas, sõnab, et Merle teeb head ja vajalikku tööd ülihästi ja et tema tahab kõiki tublisid inimesi tunnustada.
Merle liitus kogudusega selle sajandi alguses ja olulise põhjusega – tal oli kindel soov lapsed ristida. Praegu on tal neid neli, neist kõige noorem alustas sel sügisel kooliteed. Toona oli koguduses õpetajaks Ülo Vaher, meenutab Merle. Ta ütleb, et Taevaisa nõudmised on olnud suuremad, kui ta tollal arvas.
Aga Merle Põllumäe on ustav olnud ja kogudus valis ta viimaste valimiste ajal juhatuse esimeheks. Tänukiri tuli Merlele üllatusena. Ta lausub, et hoiab ainult kirikut korras ja üritab olla nii vajalik, kui saab. Pensionini on veel tubli arv aastaid – vanust on Merlel alla poolesaja, aga kuna ta on olnud kokk, siis jalgadel seismine on tervisele liiga teinud. Füüsiline töö on talle nüüd vastunäidustatud, siiski tuleb hooldada eakat äia.
Üks tema hobisid on kahtlemata käsitöö, aga selle kõrval ka aiandus. Merle ütleb, et teeb nii palju, kui jõuab ja oskab. Et koka ja kondiitri amet on kutsekoolis selgeks õpitud, küpsetab ta vahel ka kogudusse kaasavõtmiseks suupoolist.
Kogudus koos õpetajaga soovib talle ikka Issanda ligiolu, jõudu ja jaksu.


Rita Puidet