Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mis on lahti Viimsi koguduses? Kommentaar

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Vähem kui aasta Viimsi Püha Jaakobi koguduse õpetaja ametis olnud Jaan Lahe andis lahkumisavalduse, mille kirikuvalitsus ka rahuldas.
Koos õpetaja lahkumisega arvati reservi ka sama kogudust 13 aastat teeninud diakon Erkki Juhandi (37). Jaan Lahe on viimast kuud kogudust üksi teenimas; sellest õppeaastast on ta Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudi võrdleva kultuuriteooria õppetooli võrdleva usundiloo põhikohaline lektor.
Eesti Kirikule ütles Jaan Lahe, et aasta on olnud talle väga väsitav ja paari aasta pärast soovib ta naasta oma kutsumuse, vaimuliku teenimise juurde.
Viimsi koguduses tekkinud olukorda kommenteerides viitas Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu, kes on kuni uue õpetaja leidmiseni ka koguduse hooldajaõpetaja, kahele probleemile. Ühelt poolt väikese koguduse võimetus kahte vaimulikku üleval pidada ja teisalt kahe vaimuliku omavaheline tööjaotus. «Viimsi probleem on liiga väike kogudus ja liiga palju õpetajaid. Võib küsida, miks peab nii väikeses koguduses olema kaks vaimulikku. Kogudus ei ole võimeline kahele maksma inimväärset palka. Kui diakon on olnud koguduses selle asutamisest saati, siis võib juhtuda, et ta hakkab end pidama selle koguduse isaks ja uus tulija on juurdetulija.»
Praost leiab, et konsistoorium on teinud targa otsuse õpetaja lahkumisel ka diakon vabastada. «Erkki Juhandi oleks võinud olla koguduse õpetaja elupäevade lõpuni, kui ta oleks oma õpingud lõpule viinud. Praost ja kiriku juhtkond ei saa rahulikult pealt vaadata, kuidas vennad omavahel hakkama ei saa,» lisab Jaan Tammsalu selgituseks. «Erkki Juhandi on aastaid seal töötanud, tubli töö teinud, aga ka temal on aeg liikuda uutele väljakutsetele, kas lõpetada kool või minna kellegi alluvusse tööle mõnda suuremasse kogudusse või kaplanaati.»
Sirje Semm