Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mõisaküla kirikus võeti vastu külalisi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Mõisaküla kuldleer 3Mõisaküla kirikus oli järjest kaks sisukat pühapäeva. Juulikuu lõppes leeriaastapäeva jumalateenistusega.

Traditsiooniliselt nimetame seda kuldleeripühaks, kuid ühtki kuldse ehk 50. leeriaastapäeva tähistajat pidupäeval ei osalenud. Kümne tähtpäevalise hulgas olid hõbedase ehk 25. leeriaastapäeva ja teemandise ehk 60. leeriaastapäeva tähistajad. Ühel tublil „poisil“ möödus juba 61 aastat leeripäevast. Üks pruutpaar tähistas oma 60. laulatuse aastapäeva.
Mõisakülas armastatakse igat leerilast niivõrd, et antakse loomulikult päevakohane mälestustunnistus Mõisaküla kiriku taustapildiga ning kingitakse palju lilli.
Augusti alguseks saabusid Viljandi praostkonda külla sõbrad Saksamaalt Bramsche kirikuringkonnast. Külalised veetsid Viljandis terve nädala ja külastasid praostkonna kogudusi, lisaks Tartut ja Peipsi veert. Pühapäevasel jumalateenistusel jutlustas Mõisaküla kirikus külalispastor Andreas Siemens. Sõbrad Bram­schest on toetanud palju Viljandi praostkonda ja on pidevalt toetanud Mõisaküla kiriku ehitamist ning sisustamist.
Viimati eraldasid sõbrad oma toetussumma meie kiriku valgustite soetamiseks. Uued valgustid saabusid Mõisakülla kohale ja riputati kirikut valgustama alles pisut enne pidulikke üritusi. Nii said 5. augustil pastor Andreas Siemens ning kohalik õpetaja pühitseda uued valgustid ühise õnnistuspalve saatel.
Arvo Lasting,
Mõisaküla koguduse hooldajaõpetaja