Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Müüri varjus sünnib lootus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Ja see käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda!
1Jh 4:21
Jumal annab meile käsu armastada. Oma venda, võõrast, vaenlastki. «Mida ta mõtleb!» tahaksime hüüda. «Me ju teame ise, mis meile parem on! Elu nõuab paljudes olukordades võitlust. Kui seisan julgelt enda eest ja näitan ründajaile ja kahtlejaile hambaid, näevad kõik, et mind tuleb tõsiselt võtta!»
Aga Jumal annab meile käsu armastada oma venda, võõrast ja vaenlastki. See on tõsine ja suurim käsk. Käsk armastada. Mitte sõbraks pidada, vaid armastada. Mitte huvitavaks ja meeldivaks lugeda, vaid armastada. Mitte ettevaatlikult eemalt vaadata ja usaldamatult kõrvale tõmbuda, vaid armastada.
Käsk armastada.
Käsk?
Üks inglise legend jutustab inimestest, kes elasid suures ilusas aias õitsvate lillede, kaunite viljakandvate puude ja hoolitsetud muruväljakute keskel. Nad olid oma kauni aiaga rahul ja tundsid end seal turvaliselt. Nad mängisid aia keskel muruväljakul oma lustlikke ja lõbusaid mänge ning keegi ei pannud tähelegi aeda ümbritsevat paksu kõrget müüri.
Ühel päeval aga oli rõõmsa naeru asemel kuulda muruväljakult vihast sisinat. Üks inimlastest oli märganud müüri, hakanud selle üle arutlema ja teisedki endaga kaasa haaranud.
«Meid ei usaldata!» hüüdis üks.
«Meie vabadust piiratakse!» lisas teine.
«Lõhume müüri maha, siis saame tõeliselt vabaks. Kui tahame, oleme aias ja kui ei taha, siis aiast väljaspool,» leiti viimaks lahendus.
Üheskoos asuti müüri lõhkuma. Suur oli aga inimlaste ehmatus, kui nad leidsid lõhutud müüri tagant kõrge kalda, ohtlikult sügava kraavi ja külmad tuuled. Müür oli neid siiani kaitsnud ohtude ja kõleduse eest. Nüüd aga oli kaitsja kadunud. Müür oli nende turvalist elu mitte piirama, vaid hoidma loodud.
Armastuse käsk on kui müür meie ümber, et meie elu oleks kindlam, turvalisem ja rõõmsam. Kui lõhkuda see müür, kui seda käsku mitte tõsiselt võtta, oleme hirmu ja usaldamatuse meelevallas. Ma loodan siiski, et maailmas on veel väga palju müüre ja müürikesi, mille varjus olijal on soe ja kindel, mille kaitse all sünnivad lootuse õied ja ilusad teod.
Kristi Sääsk