Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Naabrid meil tööasju ajamas

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Kotimaa kirjastuskontsern pidas 11.-13. veebruarini Pirital kontaktisikute seminari.
Seminarist võttis osa 37 inimest: kaheksa kontserni juhtivtöötaja kõrval moodustasid enamuse Soome kristliku nädalalehe Kotimaa kontaktisikud. Varem on seminari peetud Pühajärvel. Iga-aastasel seminaril arutatakse kahe suure teema üle: üks on seotud kontserni, selle väljaannete ja elektronmeediaga, teine kirikutööga.
Meediatöö kogu südamest
«Seekordseks kirikuteemaks oli kutsumus ja pühendumine,» ütles Kotimaa kontserni juht Reijo Telaranta. «Kutsumus teenida vaimulikuna või ilmikuna näiteks kristlikus meedias. Kuidas võiksime olla kogu südamega oma töö juures, tahaksime seda teha, mõtleksime, et see on midagi väga tähtsat ning paneksime sellesse kõik, mis meil on.» «Kui kutsume kontaktisikud kokku, saame häid küsimusi ja häid vastuseid,» selgitas Telaranta seminari eesmärki. «Saame tagasisidet inimestelt, kes on meie kliendid. See on väga tähtis meie ettevõtmistele.»
Seminarist võttis osa ka vaimulikke, koguduste majandusjuhte Soome erinevatest regioonidest. Arutati selle üle, kuidas koguduste nõukogude töö häid tulemusi annaks. Külalisesinejaks oli Soome kiriku emeriitpeapiiskop John Vikström, Maarjamaa Risti II klassi ordeni kavaler.
12. veebruari õhtul seminarist osavõtjatele Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus toimunud õhtumissal pühitses armulaua EELK peapiiskop Jaan Kiivit, teenisid John Vikström ja toomkoguduse õpetaja Jaak Salumäe. Pärast teenistust olid Jaan Kiivit ja Jaak Salumäe varmad külaliste küsimustele vastama. Jaan Kiiviti sõnul olid soomlased hästi informeeritud, küsiti nii mineviku kui ka oleviku vallast. Kõneks oli vene õigeusukiriku olukord ja staatus Eestis, Missouri Sinodi tegutsemise aktiivsus kohapeal, usuõpetuse olukord, Jaan Kiivit sen lahkumine ametist.
Üks tugev meediakontsern
Kuue aastaga on ehitatud üles Kotimaa kontsern, kus ühe emafirma alla on koondunud viis firmat. «Oleme üles ehitanud neli kompaniid: Kirjapaja Oy, mis annab aastas välja umbes 80 raamatut, elektronmeediaga tegelev Credonet Oy, 28 kirikuväljaannet kirjastav Suomen Kirkko-Mediat Oy ning raamatupood Kirja-Kotimaa, mis müüb kristlikke raamatuid ja muusikat kogu Soomes,» ütles Telaranta.
Kiiresti kasvav Kirkko-Mediat Oy on alustanud turustamist ka Interneti teel.
Küsimusele, milline valdkond on Kotimaale praegu tähtsaim, vastas Telaranta: «Ei saa nimetada üht tähtsat asja, tähtsaim on ehitada kontsern üheks tugevaks kirjastuseks, millel on palju firmasid. Igal firmal on oma ülesanne ja iga kompanii käib ajaga kaasas. Asjad lähevad üsna hästi.»
Eesti on seminaride pidamiseks Telaranta arvates sobiv koht, sest siin on head võimalused, hea teenindus ja Kotimaa kontsernil on hea kontakt nii Eesti kiriku kui ka inimestega. Jaan Kiiviti meelest on teretulnud, kui erinevad kirikuringkonnad korraldavad oma seminare ja konverentse Eestis. Sama meelt on ka Reijo Telaranta: «Tallinna on Helsingist lühem tee kui Tamperesse. Eestis kohtame sõpru – seekord oli neid küll vähem kui tavaliselt. Kuid iga kord on õhtune jumalateenistus meie jaoks suur hetk.»
Alar Kilp