Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Naised teevad oikumeenilist tööd

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tallinna Jaani kirikus kõlas suurepärane naiskoorilaul – kontserti andis Tallinna oikumeeniline naiskoor.Tallinna oikumeeniline naiskoor esines kontserdiga Tallinna Jaani kiriku oreli heaks. Dirigeerib Marika Kahar. Foto: Tiiu PikkurEsitati eesti kahe tuntud helilooja, organisti, koorijuhi ja pedagoogi – Johannes Kappeli (1907–1982) ja August Topmani (1882–1968) loomingut. Koori juhatasid Urve Pihlak (Oleviste), Marika Kahar (Kaarli) ja Aivi Otsnik (Jaani). Solistid olid sopran Veera Taleš ja flötist Maris Lend, kontsertmeister Helen Tammeste.
Tallinna oikumeeniline naiskoor tegutseb juba neljateistkümnendat aastat. Koori moodustavad kolme naiskoori – Kaarli, Jaani ja Oleviste lauljad. Ligi 70 tublit naist laulavad peamiselt eesti ja maailma klassikalist kooriloomingut. Lauljad moodustavad hea toetava õhkkonnaga koori, mis võib esitada nõudlikku repertuaari. Peale oma kodukirikute on koor esinenud ka Rapla ja Harju-Madise kirikus, EELK laulupäevadel Pärnus ja Tartus, Pärnu praostkonna laulupäeval, kõigil Tallinna praostkonna laulupäevadel ning pika tegevusaja jooksul paljudes muudeski paikades.
Et tegu on oikumeenilise kollektiiviga, siis on kümme viimast aastat olnud nende kanda ülemaailmse oikumeenilise naiste palvepäeva jumalateenistuse muusikaline osa. Esinetud on ka Euroopa evangeelsete kirikute konverentsi delegaatidele 2002. aasta septembris Tallinnas ja oikumeenilise ühenduse foorumi Eesti üritustel.
Kooslaulmine on elavdanud iga koori oma tegevust ning võimaldanud lähemalt tutvuda erinevate kirikutega. Võib julgelt öelda, et nii teevad laulunaised oikumeenilist koostööd.
Tiiu Pikkur