Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Näitejuhtide suvekoolis «Inimese Poeg»

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Eesti näitejuhtide teatritrupp ootab sel aastal näitejuhte suvekooli Lahemaal.

10.–18. juulini toimuval koolitusel õpitakse Fr. Ehernbuschi näidendit «Inimese Poeg». Näidendis on keskseks teemaks inimese vastutus, selle kandmise julgus ja vastupidavus. Samuti on siin autori ja lavastaja huvitav ja intrigeeriv vaatenurk Jeesuse ja Juudase suhetele.

Projekti lavastajaks ja õppejõuks on Rakvere teatri peanäitejuht Üllar Saaremäe.

27. mail kell 11 toimub Vihasoo rahvamajas projekti eelseminar, kus kohtutakse lavastajaga, jagatakse osad ja tehakse esimene lugemisproov. Suvekooli projektijuhi Õie Altiga saab ühendust telefonidel 607 8571 ja 580 9156 või e-post oie.alt@mail.ee MTÜ Eesti Näitejuhtide Teatritrupp (ENT) on vabariiklik kollektiiv, mis loodi harrastuslike teatritruppide näitejuhtide poolt 1996. aastal Rahvakultuuri Keskuse näitejuhtide suvekursusel Suurejõel. Kollektiivi kuulub üle 50 näitejuhi üle Eesti.

Eesti Näitejuhtide Teatritrupi tegevuse eesmärgiks on näitejuhtide pidev erialane täiendusõpe. Teatritrupp peab oma missiooniks ergutada teatritegemist ka Eesti kõige kaugeimas paigus, kus kultuurielu on soikunud, raskendatud võimaluste puudumise tõttu või vajab tuge.

Traditsiooniliseks on kujunenud ENT suvekoolid, kus praktilise õppetöö resultaadina tuuakse välja mõni lavastus professionaalsete lavastajate käe all ja koostöös kohalike omavalitsustega.

Kadri Pulk