Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noore koguduse sünnipäev

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Nädalavahetusel tähistas Viimsi kogudus oma 15. sünnipäeva.
Märkimaks 5. märtsil 1994. aastal esimest korda Viimsis toimunud jumalateenistust, oli möödunud neljapäeval kirikus Tõnis Mägi kontsert, mis koguduse noore õpetaja Mikk Leedjärve sõnul igati korda läks. «Kontserdile oli tulnud omajagu neid valla inimesi, kes muidu kirikusse ei tule, ja nii oli hea võimalus neilegi hingekosutust pakkuda,» ütles Mikk Leedjärv Eesti Kirikule.
Kohaletulnud kuulsid õpetaja käest lähemalt ka sünnipäevalapsest: kogudusest ja tema hiljuti valminud kirikust. Kogudusega tähistati aga aastapäeva pidulikuma jumalateenistusega, kuhu õpetaja kutsus kaasa teenima koguduse asutanud diakoni Erkki Juhandi. Nii väiksele tähtpäevale suuri külalisi ei kutsutud, aga kõik külalised olid teretulnud.
Mikk Leedjärve sõnul läheb noorel kogudusel kenasti: liikmeannetustest on raha laekunud piisavalt, nii ollakse majanduslikult ots otsaga toime tuldud. Valminud kiriku kasutuselevõtt ja sisseelamine on aega võtnud ning nüüd loodetakse sissetulekute suurenemist. Kiriku ehitamiseks moodustatud sihtasutuse ja koguduse vahelised probleemid on kõrvale jäänud ja kogudus elab oma igapäevast elu.
Stabiilselt on kirikus üleval mõni näitus, hiljuti näiteks avati Arville Puström-Uusi meremaalide ekspositsioon. Ikka nii, kuidas pakkumisi tuleb. Eelmisel nädalal alustas leerikool kümmekonna noore täiskasvanuga. Siinne kogukond ongi noor ja avatud: umbes kahesajast koguduseliikmest on valdav osa 30–50aastased.
Koguduse kasutada on 2003. aastal nurgakivi saanud ja annetuste toel ehitatud, 25. juulil 2007 pühitsetud kirik. Mikk Leedjärv on Viimsi koguduse õpetaja 17. augustist 2008.

Rita Puidet