Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noored õpivad maailma tundma

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Järgmisel nädalalõpul, 21.–23. septembrini oodatakse projektlaagrisse «Uus tee» Talu laagrikeskusesse 7. klasside õpilasi.

Nagu laste puhul ikka, on laagris jagatav õpetus ühendatud mängulisusega. Kolme päeva jooksul toimuvad tunnid aitavad avada maailma, maad ja ilma ehk kogu maapealset Jumala loodut ja taevast. Õpitakse tundma taevakehi ja tähistaevast, toimuvad loodusloo ja inglise keele tunnid, mis samuti avavad sügisest loodust – seekordses laagris mõeldakse peatsele lõikustänupühale.
Usuõpetuse tunni teemaks on tähendamissõna külvajast, õhtupalvus kannab pealkirja «Saul ja Taavet». Veel õpitakse laagris leerikooli avalaulu ja kõneldakse leerist kui riitusest.
Loomulikult kuulub iga taolise laagri juurde hommikune lipuheiskamine, orienteerumismäng, lõke ja muud. Laager lõpeb pühapäeval jumalateenistusega. Programmi idee autor ja kokkupanija on Sirje Kiivit.
Seni on projektis osalenud Räpina, Pärnu Eliisabeti, Paide, Risti, Jõelähtme, Kuusalu, Türi ja Viru-Jaagupi koguduse lapsed. Seegi kord on laagrikeskus valmis vastu võtma 32 last. Soovijail tuleks endast teada anda kodukoguduse noorsootöö tegijale või kirjutada aadressil paide@eelk.ee.
EK