Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noored pidasid talvepäevi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Avateenistuseks täitus kirik noortega.2 x Madis Kask

Põltsamaal toimusid 3.–5. veebruarini taas rahvusvahelised oikumeenilised kirikunoorte talvepäevad. Tänavu juba kahekümnendat korda ning selle valguses oli nädalavahetuse teema ,,Tänu sulle“.

Avajumalateenistusel rääkis jutluses piiskop Joel Luhamets mõtte oma nooruspõlvest: ,,Seitsmekümnendatel läksin kirikusse, et nad ei saaks öelda, et kirikus pole ühtegi noort.“ Talvepäevadel ei pidanud ükski noor seda ütlema. Reede õhtul oli Põltsamaa Niguliste kirik kolmanda rõduni täis. ,,Nii palju noori ja säravaid silmi pole mina enne näinud,“ ütles oma kõnes Viljandi praost Marko Tiitus. Noori oli kohal igast Eesti otsast, Peipsi kaldast saarteni ning Tallinnast Valgani. Kohal olid ka noored Soomest Kangasalast.
Kolmel päeval said noored osa paljust. Iga hommiku-, päeva- ja õhtuprogrammi ajal astusid noorte ette päevajuhid, kohalikest noortest house-bänd, mängiti mänge ning kuulati jumalasõna. Tegevusetust laagris ei tuntud: toimusid seminarid, töötasid väikerühmad, heateo töötuba, oli vilistlaste jutuaeg, Taizé palvus, kontsert-mõtisklus, kus astus üles ka tuntud ja armastatud Papibänd.
Noored said valida endale töötoa, sel aastal olid teiste teemade seas valikus näiteks peotants, piiblitund, fotograafia ning talvepäevade ajaleht. Igal õhtul oli kiriklas kohvik Teevik ning vabalava, kus iga noor sai üles astuda ja end proovile panna. Kahel õhtul esinesid Púr Mùd ja Soome rokkbänd Kruuvi. Kohal oli ka Plussmeedia, kes jäädvustas üritust ning tegi intervjuud bändide, korraldajate ja osalejatega.
Kogu programmi kandis mõte ,,Tänu sulle“. Räägiti, kui tähtis on tänu, kuidas tänada ja kuidas olla tänulik. Meie elu siin ei ole meie teene, vaid and taevaselt Isalt. Tänati ka nende 20 aasta eest, mille jooksul on olnud võimalus seda üritust Põltsamaal korraldada.
Noortepäevad kulmineerusid jumalateenistusega, kus noored osalesid koos kohaliku kogudusega teenistusel ning teeniti kaasa ka muusika ja piiblilugemisega. Ilusate mõtetega pöördus koguduse õpetaja ning talvepäevade peakorraldaja Markus Haamer koguduse noorte poole: ,,Tahan väga tänada meie koguduse noori, kes läbi 20 aasta on talvepäevi korraldanud. Alati on seda suurüritust tehtud innustusega ja pakutud teistelegi võimalust oma heasse perekonda sulanduda.“
Markus Haamer tänas kohalikke ettevõtteid ja asutusi toetuse ja koostöö eest. Ta ütles, et sellel aastal oli osavõtjate arv erakordselt suur. „Väga julgustav on näha innustunud noori, kellest tunned, et need on meie tuleviku alustalad, kellele saame usaldada kiriku ja Jumala sõna jagamise. Vaadates kirikutes ringi, võime ehk igatsevalt ohata, et oleks neid noori rohkem. Mõeldes aga talvepäevadel kogetule, saame rõõmustada, et meil on tulevikku. Palugem Jumala õnnistust kirikule, juhatust noortele ja tööle, mida tehakse järelkasvu hoidmisel ja juhatamisel. Tänu Jumalale!“
Kogu programmi juures oli kohal ka tähtsaim – Jumal. Koduteele mindi väsinult, kuid soe tunne südames, tänu huultel, kaasas ootus, et näeme järgmisel aastal.
Hanna Maria Salong

Korraldustiim ehk mesilased koos peakorraldaja Markus Haameriga.