Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nullindad

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Märksõnad: ,  / Number:  /

Juhid: 

1998–2001 Tarmo Kulmar

2001–2003 Tõnu Lehtsaar

2003–2015 Riho Altnurme

Lõpetas:

Bakalaureuseõppe: 198* (neist 25 3 + 2 õppesüsteemis)

Magistriõppe: 51* (neist 28 teadusmagister ehk 4 + 2 õppesüsteemis)

Kaitses doktoritöö: 19

*Alates 01.09.2002 võeti kasutusele uus, 3 + 2 õppesüsteem ehk bakalaureuseõpe kestab kolm ja magistriõpe kaks aastat. 2005. aastal lõpetasid esimesed 3 + 2 bakalaureuse astmes. Enne seda kehtis 4 + 2 õppesüsteem. Arvestuses pole vahet tehtud, kui palju kummagi õppekava magistreid lõpetas. 

Usuteaduskonna lõpetanud EELK vaimulikud

2000: Jaan Lahe (AÜ, 2009 doktor), Lea Jants,Kristel Engman (AÜ), Thomas-Andreas Põder,Arne Hiob (doktor); 2001: Johann-Christian Põder; Annika Sipos (hilisem Laats, AÜ); 2005: Tõnis Kark,Kristjan Luhamets, Kaisa Kirikal,Meelis Rosma, Anna-Liisa Vaher, Tõnis Nõmmik (doktor); 2007: Triin Vavilov (hilisem Käpp),Hedi Vilumaa,Kaido Soom (doktor); 2008: Naatan Haamer, Kristel Neitsov; 2009: Joona Mattias Toivanen.

Veebiusutlus

Nullindad: Elu oli teoloogiline pillerkaar.

Enim nimetatud märksõnad: ühtehoidev, muutused.

Esines veel: vaimsus, aktiivsus, põhjalikkus, elurõõm, sügavus, palju keeli, müstiline, eriline, sõpruskond, alternatiivne, jumalik, vabameelne, akadeemiline, kodune, ägedad inimesed, uus ja vana käsikäes, ilmalikkus, peahoone, Kasemaa, vabadus, ekstsentriline, maailmaavav, hullumeelne, huvitav.

Lemmikõppeaine: kirikulood.

Lemmikõppejõud: Urmas Petti (konkurentsis Marju Lepajõe ja Pille Valguga).

Õppeväline kogunemine: Roosi maja ja erinevad kohvikud.

Millest tunti puudust? 

Enim: rahast.

Esines veel: teaduskonnas oli kõik olemas, sest puudus võidujooks ajaga; vähe oli suhtlust edasiste tööandjatega, seega sellist suuremat raami oleks võinud ehk enam olla; oikumeenia ainest ning üldse paljust tänapäeval õpetatavast, tol ajal oli siiski suhteliselt klassikaline värk kõik; see on pikem jutt; tagasi mõeldes, ma arvan, et ei tundnud väga millestki puudust – elu oli teoloogiline pillerkaar.

Mida andis õppimine?

Enim: sõpruskonna, avara ja hea hariduse.

Esines veel: usu; rajud ja väga meeldivad mälestused; ainulaadseid kogemusi; palju keeli; metsikult õppekogemust; otsekontakti jumalaga; Tartu ööelus lühema tee hipitüdrukute südametesse; akadeemiliselt ülimalt huvitavad ülikooliaastad ja paraku ka väga palju eelarvamustest kantud inimestele seletamist, et miks ma seda õpin;sissejuhatuse usuteaduse põnevasse maailma; holistliku maailma;kõige uuemad teadusandmed;teadmise, kui vähe ma tean, et maailmast aru saada, ja mida rohkem ma õpin, seda tagasihoidlikum ma oma teadmiste osas olin. Aga ka seda, kui inspireeriv on kuulata erinevaid õppejõude, ja eriti loenguvälistel aegadel maailma üle arutada. See jättis kustumatu mulje!

Nullindate vilistlane ühiskonnas:töötan kaitseväes, ülikoolis assistent,peaspetsialist, riigiametis riigiametnik, reklaam,poliitik,ajakirjanik, kooliõpetaja, vaimulik, eelnevalt pikalt ametnik, praegu nõustan erasektoris.Diagrammi koostamisel kasutatud https://www.us.ut.ee/et/Teadus ja https://www.ut.ee/lopetanute-nimekiri/ andmeid. Kätlin Liimets