Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Oikumeenilise filmižürii 40 tegevusaastat

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Eelmisel nädalal Cannes’is lõppenud maailma prestiižsemal filmifestivalil anti välja traditsiooniline oikumeenilise žürii eriauhind.

Selle sai 2014. aastal Prantsusmaa ja Mauritaania koostöös valminud film «Timbuktu».
Tähistati ka oikumeenilise žürii 40. tegevusaastat. See on üks kolmest festivali žüriist, kuhu kuuluvad filmieksperdid katoliiklaste ja protestantide seast. Žürii lõid 1974. a kristlastest filmiloojad ja -kriitikud ning auhinna jagamisel peetakse silmas kunstilist saavutust, mis peegeldab vaimseid, sotsiaalseid ja eetilisi väärtusi. Žüriisse kuuluvad kuus liiget, kelle valivad katoliiklikud ja luterlikud filmiorganisatsioonid.
Selle aasta võidufilm «Timbuktu» räägib väikesest külast Mali saarel, kuhu saabuvad totalitaarset islamit praktiseerivad võõrad, kes külale, kus seni on rahumeelset islamit praktiseeritud, radikaalsemat religioonivormi peale sunnivad. Režissöör Abderrahmane Sissako sõnas auhinda vastu võttes: «Me ei ole samast religioonist, aga kõikide religioonide keskmes on armastus. See film on sellest, kui religioon ja seega armastus pantvangi võetakse.»
Põhjendades selleaastast valikut, kiitis žürii filmis esineva kogukonna ja nende imaami (islami vaimulik) püsivast lootusest kantud tegusid olukorras, kus seistakse võõraste poolt pealesurutud religioosse ekstremismi vastu ja püütakse hoida kinni oma mõõdukatest islami traditsioonidest.
Diana Tomingas